Zagorac okrepil Ljubljano, ki je takoj zasedla 2. mesto na Japonskem!

Rubrika: Naši na tujem

Ekipa 3×3 Ljubljane je na močnem turnirju serije Challenger v kitajskem Nanjingu osvojila drugo mesto in si priigrala nastop na Mastersu v Utsunomiyi na Japonskem.

3×3 Ljubljana je nastopila v postavi Tomo Čajič, Jasmin Hercegovac, Aleš Kunc in Želimir Zagorac. V skupinskem delu so košarkarji Ljubljane zabeležili dve zmagi, izgubili pa so proti mongolskemu Ulan Batorju.  Skupinski del tekmovanja so tako zaključili na drugem mestu in se uvrstili v izločilne boje. V četrtfinalu so Slovenci ugnali poljski Krakov, v polfinalu pa še kanadski Saskatoon. V boju za skupno zmago na turnirju so morali Ljubljančani priznati premoč srbskemu Zemunu. Z drugim mestom si je ekipa 3×3 Ljubljane priigrala nastop na Mastersu, ki bo na sporedu 29. in 30. julija na Japonskem.

Turnir serije Challenger bo letos prvič tudi v Ljubljani (18. in 19. avgust).