Zadnji obračun sezone Miamija in New Yorka pripadel Vročici

V Madison Square Gardenu je bil na sporedu obračun moštev, v katerih si v tej sezoni Lige NBA svoj kruh služijo vsi trije slovenski predstavniki onkraj luže. Ekipi sta se srečali zadnjič v tej sezoni, na delu smo, zaradi poškodbe Bena Udriha, videli le dva Slovenca, med strelce pa se je vpisal le en.

Goran Dragić je ob tretji zmagi Miami Heata nad New York Knicksi v tej sezoni (98:81), dosegel 13 točk in zbral šest podaj, Saša Vujačić za Kratkohlačnike v 10 minutah igre ni vpisal med igralce, ki so dosegli točko.

Miami, za katerega je Joe Johnson, ki se je moštvu priključil v soboto, že zaigral v prvi peterki, je tekmo odlično začel, vodil od začetka do konca, največ z 19 točkami razlike, in zabeležil še četrto zmago na šestih tekmah po All Star vikendu. Dwyane Wade je tekmo zaključil s 26 točkami, Hassan Whiteside je dodal 16 točk in 11 skokov, Johnson pa se je ustavil pri 12 točkah. Pri New Yorku, ki je izgubil 14 od zadnjih 17 tekem, je bil najbolj razpoložen Carmelo Anthony s 25 točkami.

Miami Heat so slavili zmago na vseh 14 tekmah, na katerih so svojega nasprotnika pustili pod 90 doseženimi točkami. Johnson je na tekmi presegel 19.000 doseženih točk v karieri, Wade pa je na kar 39 zaporednih tekmah proti New Yorku vknjižil dvomestno število točk.

Washington Wizardsi so v prestolnici Združenih držav Amerike popolnoma nadigrali Cleveland Cavalierse, ki so zaigrali brez LeBrona Jamesa, ki je s strani strokovnega štaba dobil prost dan. Čarovniki so na tekmi vodili že s 30 točkami razlike, na koncu pa se veselili zmage s 113:99.

Cavsi so igrali povsem brez energije, Wizardsi pa so dvoboj dokončno prelomili v tretji četrtini. Moštvo iz Washingtona je na sedmih tekmah po All Star vikendu, zmago slavilo petkrat. John Wall je z 21 točkami in 13 podajami vknjižil dvojni dvojček, dodal pa je še sedem skokov. Na drugi strani je bil najboljši strelec Kyrie Irving z 28 točkami in šestimi podajami, zadel pa je le devet od 20 metov iz igre.

V Auburn Hillsu v Detroitu so v nedeljo gostovali Toronto Raptorsi in presenetljivo izgubili proti Detroit Pistonsom, ki so slavili še četrto zaporedno zmago. Bati so izkoristili odsotnost Kylea Lowryja, ki je po tekmi kariere proti Clevelandu dobil zaslužen počitek, in premagali Raptorse, s 114:101. Pred nizom štirih zaporednih zmag, so Pistonsi izgubili petkrat zapored.

Še teden nazaj je moštvo Detroita sklonjenih glav zapuščalo domači parket, saj so Anthonyju Davisu iz New Orleans Pelicansev dopustili, da doseže 59 točk. Ta dvoboj s Pelicansi je bil očitno prelomna točka za Pistonse, saj so slavili zmago na zadnjih štirih tekmah in se vključili v boj za sedmo mesto na Vzhodu. Tekma z Raptorsi je bila poravnana na 52, nato pa so jo Pistonsi prelomili v tretji četrtini, ko so dosegli 37 točk. Andre Drummond je zbral 18 skokov in dodal 15 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 28. 2.:

WASHINGTON – Cleveland 113:99 (35:28, 28:26, 33:16, 17:29)
(Porter Jr. (5 skokov) in Wall (13 podaj, 7 skokov) po 21, Beal 17; Irving 28 (6 podaj), Love (5 skokov) in Shumpert (5 skokov) po 12)

ATLANTA – Charlotte 87:76 (25:9, 21:23, 22:25, 19:19)
(Bazemore 14 (6 skokov), Millsap (5 skokov) in Horford (16 skokov, 6 podaj) po 13; Williams 16 (9 skokov), Lin 15)

DETROIT – Toronto 114:101 (23:25, 29:27, 37:20, 25:29)
(Jackson 19 (8 podaj), Caldwell-Pope 16 (5 podaj); Ross 27, DeRozan 20 (7 podaj))

Indiana – PORTLAND 102:111 (27:39, 27:26, 23:22, 25:24)
(Ellis 18 (5 skokov, 5 podaj), J. Hill 15 (5 skokov); Lillard 33 (5 skokov), McCollum in Henderson po 19)

ORLANDO – Philadelphia 130:119 (40:26, 37:25, 25:36, 28:29)
(Vučević (6 skokov) in Oladipo po 28, Gordon 22 (7 skokov); Okafor 26, Canaan 18)

DALLAS – Minnesota 128:101 (39:24, 26:30, 34:20, 29:27)
(Parsons 29 (6 skokov), Matthews 15; Muhammad 24 (5 skokov), Wiggins 15)

New York – MIAMI 81:98 (19:23, 20:21, 26:25, 16:29)
(Anthony 25 (7 skokov), Lopez 14 (14 skokov); Wade 26 (7 skokov, 6 podaj), Whiteside 16 (11 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 13 točk (5/9 za dve, 0/3 za tri, 3/4 PM), 3 skoki, 6 podaj, 1 blokada, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – zaradi poškodbe stopala najverjetneje že zaključil s sezono.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 10 minut, 1 pridobljena žoga.