Zadnje srečanje Bryanta in Jamesa pripadlo LeBronu

V Staples Centru sta se v četrtek še zadnjič v zgodovini med seboj pomerila Kobe Bryant in LeBron James. Dva izmed najboljših košarkarjev vseh časov nista razočarala, zmaga pa je na koncu pripadla Jamesu, ki je s 24 točkami in sedmimi podajami vodil Cleveland Cavalierse do zmage nad Los Angeles Lakersi (120:108).

Odlično predstavo je prikazal tudi Bryant, ki je že v prvem polčasu zadel 10 od 13 metov iz igre, vknjižil 22 točk, tekmo pa zaključil s 26 točkami v 32 minutah, temu pa je dodal še pet skokov in dve podaji. Jezerniki so vodili le na samem začetku tekme, ko košu Bryanta, s 4:2, nato pa so Cavaliersi prevzeli pobudo in na poti do zanesljive zmage zadeli kar 16 trojk.

Najboljši strelec Cavsov je bil Kyrie Irving s 26 točkami, dodal je devet podaj, Channing Frye, ki je tekmo začel v prvi peterki namesto Kevina Lovea, je dosegel 21 točk in sedem skokov. Za Lakerse je 24 točkam pet podaj dodal D’Angelo Russell, Julius Randle pa je tekmo zaključil s 15 točkami in devetimi skoki.

»To je nekaj, kar navijači, jaz in Kobe ne bomo nikoli pozabili. V čast mi je bilo še zadnjič stopiti z njim na parket. Ko si okoli veličine, skušaš biti okoli nje čim dlje časa. On je eden izmed največjih igralcev vseh časov,« je po koncu tekme povedal LeBron James, ki je na 22 medsebojnih srečanjih z Bryantom izgubil le šest tekem.

San Antonio Spursi so v AT&T Centru gostili Chicago Bullse, in zabeležili zmago s 109:101. Za Ostroge je to že 31. zaporedna domača zmaga, s katero so Chicago pahnili na deveto mesto vzhodne konference. Bullsi so nastopili brez Jimmyja Butlerja, ki se še vedno ukvarja s poškodbo levega kolena.

Po 65 tekmah sezone ima San Antonio najboljši izkupiček zmag in porazov v zgodovini franšize (55/10). Kawhi Leonard, ki v zadnjih tednih igra odlično, je dosegel 29 točk, LaMarcus Aldridge je dodal 26 točk in 10 skokov. Pri Chicagu, ki je bil v igri za zmago in s tem presenečenje v Teksasu vse do zadnje četrtine, sta Pau Gasol in Derrick Rose dosegla po 21 točk.