Zadar razbil Olimpijo, Planet pa ni dal prenosa

Olimpija je na gostovanju prekinila serijo treh zaporednih zmag v regionalni ligi. Dalmatinci so jo razbili v 11. krogu Lige ABA, 97:77 je bilo, levji delež posla pa so opravili v 1. polčasu, 51:30.  V domači vrsti se je s 15 točkami izkazal Ive Ivanov.

Tekmo je spremljal tudi direktor Olimpije Roman Lisac.

Liga ABA, 11. krog, 8.12.
ZADAR – Petrol Olimpija 97:77 (29:20, 22:10, 18:23, 28:24)
Petrol Olimpija: Barbarič 2, Oliver 14, Špan 14, Badžim 7 (4 skoki), Morgan 19 (6 skokov), Lorbek 8 (2/8 za 3, 4 podaje), Jurček 3, Horvat 10 (3 podaje, 3 ukr, žoge)

Olimpija je držala korak do 40:30, potem pa dovolila v zadnjih treh minutah in 34 sekundah dovolila serijo 11:0, kar je bila preslaba popotnica za nadaljevanje. Zadnje tri minute so pri Olimpiji igrali nosilci, ki pa so silili iz napake v napako.

Ne gre jim oporekati, da se niso trudili – prišli so na 61:51, potem pa dovolili serijo 5:0. Zadnja četrtina je bila gola formalnost, namenjena pa „popravljanju“ lastne statistike.

Olimpija je povsem odpovedala v skoku – 24:40 ga je izgubila! Slabo je metala iz igre – 43%, nekaj boljše za 2 točki (45.9%) – Zadar kar 67.6%!
Po tej tekmi imata oba kluba identičen izkupiček – po pet zmag in šest porazov.

Na spletu in družbenih omrežij je bilo nekaj negodovanja, ker Planet TV ni zagovoril obljubljenega prenosa.