Za zlato Ježica in Triglav

Košarkarice Ježice B in Triglava so finalistke te sezone državnega prvenstva za dekleta do 17. leta starosti. Ljubljančanke so v polfinalu odpravile Grosupeljčanke s 58:45, Gorenjke pa po napeti tekmi Athlete Celje (57:42).

0204_celje

Ježičanke so v prvem polčasu obračuna z Grosupeljčankami odlično igrale v obrambi. Tekmo so začele z rezultatom 12:4, izreden pa je bil tudi njihov začetek druge četrtine, po katerem so sredi 14. minute vodile že s 25:8. To ni zaustavilo Dolenjk, ki so z odločnejšo igro 10 minut kasneje skorajda ujele priključek (33:30). Kljub temu jim pike na i s preobratom tedaj ni uspelo postaviti. Ljubljanska zasedba je to znala izkoristiti, se hitro vrnila na varno prednost in jo zadržala do konca.

Veliko bolj tesno je bilo na drugi polfinalni tekmi. Athlete Celje je na krilih Zale Friškovec proti Triglavu vodil z manjšo prednostjo vse šestih minut pred koncem tretje četrtine. Gostiteljice finalnega turnirja so tedaj vodile s 33:31, ko si je Friškovčeva (do tedaj 24 točk) pri blokadi meta nasprotnice lažje poškodovala nogo. Slabe tri minute, katere je bila odsotna s parketa, so Triglavanke izkoristile za preobrat, povedle z 39:33 in nato s tesnejšo obrambo mirno zaključile tekmo.

Tekmi za končno razvrstitev bosta v dvorani Gimnazije Celje – Center na sporedu v nedeljo, od 15. ure dalje. Obe si bo moč ogledati tudi preko spletnega prenosa na kzs.si.

Finalni turnir za dekleta U17, polfinale, 1.3.
JEŽICA B – Grosuplje 58:45 (12:6, 21:14, 10:14, 15:11)
(Škapin 16 (12 skokov), Šeruga 15 (7 skokov); Kenda 10 (7 skokov), Goršič 8 (13 skokov))

Mojca Markovič, trenerka Ježice B:
“Čestitke našim dekletom za izjemno borbo in čvrsto obrambo. To je bil naš ključ do zmage. Dekleta so se odlično držale navodil iz slačilnice. Uspeli smo omeji učinkovitost dveh motorjev nasprotne ekipe – Kende in Goršičeve, ki sta skupaj dosegli manj kot 20 točk. Tako smo kljub dejstvu, da v napadu nismo blesteli, tekmo varno pripeljali do konca. Takšen pristop pričakujem tudi v nedeljskem finalu. Čestitke tudi nasprotnicam za prikazano.

Predrag Radović, trener Grosupljega:
“Čestitke dekletom za prikazano borbenost in željo, a tokrat je Ježica pokazala nekaj več sproščenosti in zadevala pomembne mete. To je v drugi četrtini tudi prelomilo tekmo. Čestitke nasprotnicam za zmago. Naš cilj pred sezono je bil, da se prebijemo na finalni turnir. To nam je uspelo, a pri nas ostaja želja, da poskusimo osvojiti tudi medaljo.

Athlete Celje – TRIGLAV 42:57 (18:15, 12:14, 10:21, 2:7)
(Friškovec 24 (6 skokov), Šrot 7; Kozina Bubnič 17 (6 skokov), Prevodnik 13 (9 skokov, 5 podaj))

Jure Krajnc, trener Athlete Celja:
“Čestitke ekipi Triglava za zasluženo zmago. Našim puncam lahko za pristop in željo samo čestitam. Za večino izmed njih je to prvi finalni turnir, ki jim bo prinesel neprecenljive izkušnje za prihodnost. Pred nami je še tekma za 3. mesto, na kateri bomo poskusili prikazati največ kar smo sposobni.”

Grega Verčič, trener Triglava:
“Čestitke puncam za zasluženo zmago. Tekmo smo začeli s preveč spoštovanja do nasprotnic ter s slabo obrambo. Ta se je v drugem polčasu popravila in zaradi tega smo na koncu tudi zmagali. Pristop iz drugega polčasa pričakujem, da pokažemo tudi v nedeljskem finalu. Čestitke nasprotnicam za korektno igro.”