Za zdesetkano Olimpijo usodni francoski trojki

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli še sedmi poraz v Ligi ABA. Oslabljene zmaje, manjkala sta Zack Wright in Saša Zagorac, je v Stožicah pred nekaj kot 1000 gledalci z 99:89 ugnal Mega Leks.

2111_mega_leks_00

To je bil deveti poraz Olimpije v desetih tekmah v mesecu dni, varovanci trenerja Gašperja Potočnika so v tem času premagali le Bilbao.

Liga ABA, 11. krog, 21.11.
UOL – MEGA LEKS 89:99 (27:22, 20:21, 22:26, 20:30)
UOL: Rupnik 12 (8 podaj), Hrovat 11 (4 podaje), Mesiček 4 (6 podaj), Vučetić 6, Lapornik 13, Lešić 21, Zakis 17 (4 skokov), Čančar 5.

Rupnikovih osem podaj

Tokrat Ljubljančani niso bili daleč od uspeha. Vajeti igre je prevzel Luka Rupnik, s čigar trojko je Olimpija v 17. minuti povedla 40:31, do konca polčasa so gostje prednost razpolovili na 47:43.

Mrtvi tek do 73:74

V 25. minuti je Mega Leks po košu Nikoliča povedel 53:54. Ekipi sta se do 73:74 izmenjevali v vodstvu. Temu sta sledili trojki Francoza Luwawu-Cabarrot (22 točk je dosegel na tekmi)  in vodstvo 73:80, po katerem se Olimpija ni več vrnila v igro.

Lešić in Zakis sta se izkazala pri točkah. Zanimiv pa je podatek, da je Olimpija ravno z njima v postavi naredila največji minus. Ko je bil Sava v igri, so zmaji zaostali za Mega Leksom 16, v primeru Zakisa pa 11.