Za preobrat zmanjkalo časa

Oslabljeni Slatinčani so v Čačku morali priznati premoč domačemu Borcu. Bilo je 84:79. Damjan Novaković še vedno ni mogel računati na Marka Pajića in Obrada Tomića, ki nista odpotovala v Srbijo. Je pa prvič po poškodbi kolena na parket znova stopil Rashun Davis.

Miha Vašl je bil z 22 točkami prvo ime Slatničanov, 19 jih je v domači vrsti dosegel Radovan Đoković.

Liga ABA 2, 10. krog, 6.12.
BORAC – Rogaška 89:84 (22:17, 26:16, 22:22, 19:29)
Rogaška: Kosić 22, Davis 6 (5 skokov), Mijović 8, Šantelj 10 (8 skokov), Bilić 12 ( 5 podaj), Knežević 4, Vašl 22 (6 podaj).

Domači košarkarji so bili boljši večji del tekme. Že do polčasa so si priigrali 15 točk prednosti in razliko zadržali tudi do začetka četrte četrtine. Še pet minut pred koncem je bilo 83:65, Slatinčani pa so se na krilih Kosiča in Vašla, ki sta dosegla po 22 točk, do konca tekme približali na pet točk zaostanka.

Slatinčani so imeli kar 36 metov za tri točke, pri tem pa so zadeli 16 poizkusov. Košarkarji Borca so izvajali kar 22 prostih metov, Rogaška le 7.

Varovanci trenerja Damjana Novakovića so se v petek zgodaj zjutraj vrnili v Rogaško Slatino, že v soboto zvečer pa jih v Novem mestu čaka tekma državnega prvenstva proti Krki.

Sledi decembrski maraton in štiri zaporedne domače tekme v Športni dvorani Rogaška Slatina!