Za naslov Helios in Zlatorog

Od četrtka do nedelje v Kranju poteka zaključni turnir državnega prvenstva za fante do 19 let. V prvem polfinalu je Zlatorog po napeti končnici ugnal Parklje, Helios Suns A je visoko premagal Krko. V nedeljo ob 16.00 bo na sporedu tekma za tretje mesto, ob 18.15 pa še veliko finale.

Zaključni turnir DP za fante U19, polfinale, 1.4.
ZLATOROG LAŠKO – Parklji Ljubljana 66:65 (25:17, 11:20, 12:14, 18:14)
Vodiškar 15, Tomažič (7 skokov) in Kobić (12 skokov in 5 podaj) po 14; Hirschmann 20 (5 podaj), Gaberšek 19, Šuša 14 (15 skokov).

Prvo polfinalno tekmo so bolje odprli Laščani, ki so prvo četrtino dobili z rezultatom 25:17. Na začetku drugih desetih minut so košarkarji Zlatoroga prišli do najvišje prednosti na tekmi (10 točK), nato pa so Parklji zaigrali bolje in Zlatorog ujeli. V napeti končnici je deset sekund pred koncem Tim Tomažič zadel za vodstvo in končni rezultat tekme 66:65. V zadnjem napadu je igralec Parkljev, Patrik Kličić, poskusil za dve točki, a neuspešno.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Žan Vodiškar (15 točk), z indeksom 31 je tekmo zaključil Dino Kobić. Adrian Hirschmann je v dresu Parkljev dosegel 20 točk. Ljubljančani bodo tekmo za tretje mesto odigrali jutri ob 16. uri, košarkarje Zlatoroga pa ob 18.15 čaka veliko finale.

HELIOS SUNS A – Krka 82:50 (29:12, 19:12, 19:16, 15:10)
Bratec 16, Vesel 12, Klavžar 11 (5 podaj); Vidrih 12, Škedelj 10, Volkar 7.

Košarkarji Helios Suns so imeli od začetka tekmo vse niti igre v svojih rokah. V prvi četrtini so Domžalčani dosegli 29 točk in na polčas odšli s prednostjo 24 točk. Novomeščani v nadaljevanju niso našli odgovora za razpoložene igralce Helios Suns, ki so prednost do konca srečanja še povečali. Semafor se je ustavil pri rezultatu 82:50 v korist Domžalčanov.

Največ točk na tekmi je dosegel igralec Helios Suns, Aljaž Bratec, ki je srečanje končal pri 16 točkah. Sledil mu je Matic Vesel z dvanajstimi točkami. Pri poražencih je največ, dvanajst točk, dosegel Rok Vidrih. Krkaši se bodo jutri na tekmi za 3. mesto pomerili s Parklji, v velikem finalu pa bodo košarkarje Helios Suns pričakali igralci Zlatoroga.