Za Krko usodna 3. četrtina, nemški trener se je opravičil

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Krke so v 2. krogu pokala Fiba Cup doživeli prvi letošnji evropski poraz. V Nemčiji jih je s 67:65 premagal Fraport Skyliners. Usodna je bila 3. četrtina, ki so jo Nemci dobili s kar 27:13 in tako izničili trud gostov, ki so ob polčasu vodili 23:30. V dresu nekdanjega evroligaša je blestel Quantez Robertson (17 točk, 6 skokov).

foto_16
Dolenjci poraženi iz Nemčije (foto: Drago Perko/kosarka.si)

Skoraj so jih ujeli

Krka je skušala zapravljeno rešiti v zadnjih 48 sekundah, ko je zaostajala 66:58. Najprej je Luka Lapornik zadel prosta meta, potem je točki dodal Ive Ivanov. Po novi zapravljeni žogi Nemcev in le enem zadetem prostem metu je Stefan Sinovec s trojko znižal na 67:65. Po še eni ukradeni žogi pa je Dušan Katnić zgrešil met za tri, domače slavje se je lahko začelo.

Pokal Fiba Cup, 2. krog, 3.11.
FRAPORT SKYLINERS – Krka 67:65 (11:18, 12:12, 27:13, 17:22)
Krka: Tratnik 4, Ivanov 4, Sinovec 9 (7 skokov, 6 podaj), Rojc 2, Lalić 13, Katnić 13, Mulalić 6, Dimec 6, Lapornik 8.

Opravičil se je

»Krka igra zelo disciplinirano, kontrolirali so ritem igre. Moram se opravičiti navijačem, ker smo igrali tako slabo. Le osem minut v tretji četrtini je bilo dobrih,« je po tekmi povedal Gordon Herbert, trener nemške ekipe, ki je dosegla drugo evropsko zmago.