Wizardsi pokvarili Dragićev strelski večer sezone, Teletović odločil v Chicagu

V Ligi NBA so Miami Heati kljub najboljši strelski predstavi Gorana Dragića v tej sezoni, izgubili proti Washington Wizardsom, s 103:114. Dragić je vknjižil 20 točk, zbral pa še devet podaj, in tako potrdil odlično formo na zadnjih nekaj tekmah. Miami je bil blizu vse do zadnje minute, nato pa je Washington prelomil tekmo in razliko dvignil na dvomestno število točk.

Dwyane Wade je dosegel 26 točk in devet podaj, Chris Bosh jih je dodal 18, Miami pa je s porazom padel iz prvega mesta Vzhodne konference. Beno Udrih tokrat ni dobil priložnosti za igro. Kljub temu, da je končna razlika znašala 11 točk, pa so Heati še 1:10 do konca tekme zaostajali le za dve točki. Nato pa je trojka Gary Neala, ki jo je dosegel po sumljivi potezi Bradleya Beal, ko je bil ta na robu korakov, vodstvo Wizardsov dvignila na pet točk, Vročica pa se po tem ni več pobrala. Zaradi poteze Beala je bil Bosh po prigovarjanju sodnikom celo izključen, to pa se mu je zgodilo drugič v karieri.

Prvič v zgodovini kluba se je zgodilo, da je Miami iz igre metal 59-odstotno, a kljub temu izgubil tekmo. Že ob polčasu so Heati zadeli 60-odstotkov vseh metov iz igre, a zaostajali s 55:60.

Pri moštvu iz prestolnice je bil s 26 točkami najboljši strelec John Walll, Neal in Beal sta jih vknjižila vsak po 21.

Sklonjenih glav so parket v Madison Square Gardenu zapustili tudi New York Knicksi, ki so morali priznati premoč Dallas Mavericksom (97:104). Tekmo je zaznamoval strelski dvoboj mlade in stare generacije evropske košarke, med Kristapsom Porzingisom in Dirkom Nowitzkim. Latvijec je dosegel 28 točk, od tega 12 v zadnji četrtini, Nemec pa se je na koncu veselil zmage, k temu pa je dodal še 25 točk.

Knicksi so na tekmi že zaostajali s 23 točkami razlike, toda Porzingis je z dvema zaporednima trojkama 43 sekund do konca, Kratkohlačnike približal na vsega štiri točke zaostanka (97:101). Toda v naslednjem napadu Knicksov je Carmelo Anthony napravil prekršek v napadu, Nowitzki in Deron Williams pa sta s prostimi meti zabila poslednje žeblje v krsto New Yorka.

V Vetrovnem mestu je tekmo med Chicago Bullsi in Phoenix Sunsi v korist Sonc, ki so slavili zmago s 103:101, odločil sijajni Mirza Teletović. Ta je znova igral odlično, dosegel 20 točk, zadnjo mojstrovino pa prihranil povsem za konec tekme. Najprej je odlično skočil za žogo po zgrešenem metu soigralcev, nato pa popolnoma izven ravnotežja zadel met za zmago. Chicago je vodil že s 16 točkami razlike, a so se Sunsi vrnili v igro po zaslugi odlične zadnje četrtine (42:24), v kateri je Brandon Knight, z 21 točkami prvi strelec Phoenixa, dosegel kar 17 točk. A junak večera je bil Teletović, ki je za svojih 20 točk zadel štiri trojke, na zadnjih petih tekmah pa v povprečju dosega 13,2 točki na tekmo.

Liga NBA, redni del sezone, 7. 12.:

CHARLOTTE – Detroit 104:84
(Zeller 20 (6 skokov), Williams (12 skokov) in Walker (9 skokov) po 14; Caldwell-Pope 16, Ilyasova 15 (13 skokov))

Philadelphia – SAN ANTONIO 68:119
(Covington (6 skokov), Noel (6 skokov) in Stauskas po 13; Aldridge 26 (9 skokov), Simmons 14)

Miami – WASHINGTON 103:114 (19:29, 36:31, 29:27, 19:27)
(Wade 26 (9 podaj, 7 skokov), Dragić 20 (9 podaj); Wall 26 (7 podaj), Beal in Neal po 21)

New York – DALLAS 97:104 (28:34, 22:29, 22:25, 25:16)
(Porzignis 28, Anthony 17 (8 podaj, 6 skokov); Nowitzki 25 (6 skokov), Williams 20 (7 podaj))

TORONTO – LA Lakers 102:93
(Lowry 27 (7 skokov, 6 podaj), Ross 22 (6 skokov); Bryant 21 (8 skokov), Williams in Randle (11 skokov) po 15)

Chicago – PHOENIX 101:103
(Gasol 22 (10 skokov, 6 podaj), Butler 19; Knight 21, Teletović 20)

MILWAUKEE – Portland 90:88
(Antetokounmpo 17 (9 skokov), Monroe 16 (12 skokov); Lillard 23 (7 podaj, 5 skokov), McCollum 17)

Minnesota – LA CLIPPERS 106:110
(LaVine 21, Towns 18 (5 skokov); Jordan 20 (12 skokov), Crawford 18 (7 podaj))

New Orleans – BOSTON 93:111
(Anderson 18 (9 skokov), Davis 16 (6 skokov); Thomas 22 (5 podaj), Olynyk 21)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 20 točk (5/8 za dve, 2/4 za tri, 4/4 PM), 3 skoki, 9 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.