Westbrooku rekord, Hardnu vodstvo 2:0

Rubrika:

Domačini so bili uspešni na vse treh tekmah v ligi NBA, vse tri domače ekipe so prav tako povedle v seriji z rezultatom 2:0.

Razpoložena Bradley Beal (31) in John Wall (32), skupaj sta dosegla 63 točk, sta bila prevelika ovira za Atlanto, kjer je Paul Millsap dosegel 27 točk in imel 10 skokov. Bradley Beal je v zadnji četrtini dosegel 16 točk, vključno z odločilno trojko manj kot minuto do konca po podaji Walla.

Ob polčasu je Washington vodil 51:43, v tretji četrtini pa so bili igralci Atlante boljši za 12, tako da se je tekma odločala v zadnji četrtini, ko se nobeni ekipi do samega konca ni uspelo priigrati otiplivejše prednosti. Atlanti so manjkali predvsem skoki Dwighta Howarda, imel jih je samo 7, stekel pa jim ni niti met z razdalje – v prvem polčasu so ostali brez zadete trojke, do konca tekmo so zadeli 4 (iz 20-ih metov).

Za Washington je odlične minute odigral tudi Brendon Jannings, ki je dosegel 10 točk, v zadnji četrtini pa je v nekem obdobju s koši in asistenco poskrbel za osem zaporednih točk svoje ekipe. Marcin Gortat je dosegel 14 točk in imel 10 skokov.

V Houstnu so gledalci videli še eno zgodovinsko predstavo Russla Westbrooka, ki je dosegel največ točk v zgodovini končnice lige NBA ob trojnem dvojčku. Končal je z 51-imi točkami, 13 asistencami in 10 skoki. Toda to je bilo vseeno premalo za zmago gostov, domačini so bili na koncu boljši 115:111 in v seriji povedli 2:0.

James Harden je dosegel 35 točk, imel 8 asistenc, toda tudi sedem izgubljenih žog. Houston je imel izdatno pomoč igralcev s klopi – Eric Gordon je dosegel 22 točk, Lou Williams 21 – oba sta zadela tri trojke.

V prvem delu tekme je bila Oklahoma boljša, polčas je dobila za 6 točk, do konca zadnje četrtine pa je bil rezultat tesen. Houston je odločil tekmo s serijo treh zadetih trojk Hardna, Patricka Beverleyja in Gordna. Minuto in pol pred koncem je imel Houston tako 10 točk prednosti in tekma je bila končana.

Na tekmi, kjer ne igra rahlo poškodovani Kevin Durant in nihče izmed igralcev Golden State-a ne preseže mejo 20-ih doseženih točk bi lahko pričakovali težave za Bojevnike. Vendar se je zgodilo ravno nasprotno – domači so na drugi tekmi v seriji praktično že v prvi četrtini in vodstvom za 16 točk rešili zmagovalca, do tekmo pa so z ekipno igro, kjer je bil najboljši strelec Steph Curry z 19-imi točkami, skozi celotno tekmo nadzorovali potek srečanja in na koncu zmagali za velikih 29 točk razlike.

To je bila v triletni trenerski karieri Steva Kerra že njegova sedma tekma v končnici, v kateri je zmagal za 25 ali več točk.

Pri Portlandu, ki je imel samo 33% met iz igre, je Maurice Harkless dosegel 15 točk, prva zvezdnika ekipe Damian Lillard in CJ McCollum pa sta skupaj dosegla zanju skromnih 23 točk.

Pri domačih je Klay Thompson dosegel 16 točk, JaVale McGee s klopi 15, Draymond Green pa je imel 12 skokov in 10 asistenc.