Westbrookov 20. in Hardenov 12. trojni dvojček sezone, Vujačić s 7 točkami za New York

Sedem tekem je bilo v noči iz nedelja na ponedeljek odigranih v Ligi NBA, na parket pa sta med drugim stopila tudi dva Slovenca, Saša Vujačić in Beno Udrih. Slednji je na igrišču sicer preživel zgolj nekaj sekund, Detroit Pistonsi pa so na gostovanju premagali Los Angeles Lakerse, s 102:97.

Vnovič ta v nedeljo zablestela oba glavna kandidata za naziv najkoristnejšega igralca rednega dela sezone, Russell Westbrook in James Harden. Zanesljivejšo izmed zmag je vpisal Harden, ki je s Houston Rocketsi premagal Brooklyn Netse, s 137:112. Harden je ob tem v svojo statistiko vpisal 22 točk, 11 skokov ter 11 podaj, in tako vknjižil še svoj 12. trojni dvojček sezone. Rakete so se odlično pobrale po dveh zaporednih porazih, proti Memphisu in Minnesoti, na obeh tekmah pa so vsakič dosegle ‘le’ 105 točk. Proti Brooklynu so jih košarkarji Houstona že v treh četrtinah dali 104, skupno pa so zadeli kar 21 metov za tri točke, pet igralcev pa je doseglo vsaj 16 točk. Najbolj razpoložena sta bila Eric Gordon s 24 in Trevor Ariza s 23 točkami.

Ne ustavlja pa se tudi Russell Westbrook, ki je ob zmagi Oklahome City Thunder nad Sacramento Kingsi (122:118), zabeležil še 20. trojni dvojček sezone. Tekmo je zaključil s 36 točkami, 11 skoki in 10 podajami, in tako napravil še en odločen korak proti ‘misiji nemogoče’, ki je do zdaj uspela le enemu košarkarju – skozi celotno sezono v povprečju dosegati trojni dvojček, kar je uspelo Oscarju Robertsonu. Westbrook je v celotni minuli sezoni dosegel 19 trojnih dvojčkov. Enes Kanter je bil z 29 točkami in 12 skoki odličen pod košem, Victor Oladipo pa je 17 od svojih 23 točk dosegel v prvem polčasu. Za Sacramento, ki je izgubil zadnji dve tekmi, je DeMarcus Cousins vpisal 31 točk, 11 skokov in sedem podaj.

Še naprej se v veliki krizi nahajajo New York Knicksi, ki so visoko izgubili proti Toronto Raptorsem (101:116). Kratkohlačniki so v tretji četrtini dosegli le osem točk, to pa so košarkarji Toronta izkoristili, in pred zadnjimi 12 minutami igre povedli s 96:62, tekma pa je bila tako odločena. Do priložnosti je tako vnovič prišel Saša Vujačić, in v sedmih minutah igre zadel dva meta za tri točke ter en prosti met, dosegel sedem točk, v statistiko pa vpisal še dve podaji in eno pridobljeno žogo. Vujačić je na zadnjih treh tekmah New Yorka, na parket stopil dvakrat, in skupno dosegel 15 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 15. 1.:

Memphis – CHICAGO 104:108
(Conley 28 (8 podaj, 5 skokov), Gasol 24 (11 skokov); McDermott 31 (6 skokov), Gibson 18 (8 skokov))

DALLAS – Minnesota 98:87
(Matthews 19 (7 skokov), Nowitzki 17 (6 skokov); Dieng 21 (8 skokov), Wiggins 19 (8 skokov))

TORONTO – New York 116:101
(DeRozan 23 (5 skokov, 5 podaj), Powell 21; Anthony 18, Holiday 17)

ATLANTA – Milwaukee 111:98
(Bazemore 24, Dunleavy 20; Antetokounmpo 33 (8 skokov, 6 podaj), Monroe 13)

Brooklyn – HOUSTON 112:137
(Booker 18 (5 skokov), Hollis-Jefferson 14 (7 skokov); Gordon 24, Ariza 23 (8 skokov))

Sacramento – OKLAHOMA CITY 118:122
(Cousins 31 (11 skokov, 7 podaj), Gay 22 (10 skokov); Westbrook 36 (11 skokov, 10 podaj), Kanter 29 (12 skokov))

LA Lakers – DETROIT 97:102
(Williams 26, Russell 20 (7 skokov); Harris (7 skokov) in Morris (9 skokov) po 23)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 7 minut, 7 točk (2/3 za tri, 1/2 PM), 2 podaji in 1 pridobljena žoga.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 1 minuta.