Westbrook z rekordnim trojnim dvojčkom, Cleveland poražen po podaljšku

Največ pozornosti ljubiteljev lige NBA sta poželi tekmi med Clevelandom in Atlanto ter Oklahomo in Denverjem. Prva se je končala z zmago Atlante za točko po podaljšku, po tem ko je Cleveland po treh četrtinah že vodil za 26 točk, na tekmi v Denverju pa je za zmago prav tako za točko  s trojko ob zvoku sirene poskrbel Russel Westbrook.

Prvaki iz Clevelenda so po treh četrtinah kazali vse znake, da so na svojem internem menjalniku že prestavili ročico v položaj končnice. Po gladki zmagi v Bostonu so v Atlanti dobili vse tri četrtine, že prvo za 17 točk. V zadnji četrtini pa je sledil mrk in preobrat Atlante, domačini so dobili ta del igre z rezultatom 44:18 in sledil je podaljšek, kjer je za zmago poskrbel Paul Millsap s košem ob izteku časa.

Pri Atlanti je Paul Millsap dosegel 22 točk, za Cleveland pa jih je Kyre Irving prispeval 45, LeBron James pa je dosegel trojni dvojček – 32 točk, 16 skokov in 10 asistenc. Pred to tekmo so ekipe, ki so pred zadnjo četrtino vodile za 25 točk ali več, slavile na zadnjih 1.005-ih tekmah.

V Denverju je imel Russel Westbrook ponoven zmenek z zgodovino. Dosegel je rekordni 42i trojni dvojček in s tem prehitel Oscarja Robertsona na večni lestvici po največ doseženih trojnih dvojčkih v zgodovini lige NBA v eni sezoni. Dosegel je 50 točk, tudi odločilno trojko ob izteku časa, 15 skokov in 10 asistenc. Dosegel je zadnjih 13 točk za svojo ekipo, s tem porazom pa je Denver tudi izločen iz končnice, kamor se je kot osma ekipa na zahodu tako uvrstil Portland.

Večeru trojnih dvojček se je od zmagi Houstna pridružil tudi James Harden. Dosegel je 35 točk, 11 skokov in imel 15 asistenc. Houston je bil z rezultatom 135:128 uspešen v Sacramentu.

Ob zamgi Toronta nad New Yorkom je bil trojnemu dvojčku blizu tudi Kyle Lowry – ob 17ih točkah in 11ih asistencah so mu zmanjkali trije skoki. Najboljši strelec tekme je bil DeMar DeRozan s 35-imi točkami, za New York jih je Willy Hernangomez dosegel 24. Saša Vujačić je v 17-ih minutah dosegel dve točki ter imel še po 3 skoke in asistence.

Pri svojem bivšem klubu je gostoval Beno Udrih. Ob zmagi 103:90 je za Detroit v 21-ih minutah dosegel 11 točk (met 5:7, trojke 1:1), 5 asistenc in 2 skoka. Za Memphis je Mike Conley dosegel 15 točk.

Napeto je bilo tudi v Los Angelesu, kjer je D’Angelo Russell s trojko ob zvoku sirene poskrbel za zmago Lakersov proti Minnesoti.