Washington se vrača v igro, Golden State brez večjih težav do vodstva 2-0

Ponoči sta bili v ligi NBA odigrani tekmi četrtfinala v vzhodni iz zahodni konferenci, na katerih sta slavili moštvi Washington Wizardsov in Golden State Warriorsov.

Aktualni podprvaki so na drugi tekmi serije Utah premagali s 115-104 in tako povedli z 2-0 v zmagah. Poleg izjemnih Kevina Duranta (25 točk, 11 skokov) in Stepha Currya (23 točk), je bil ponoči izjemno razpoložen tudi Draymond Green, za katerega igralci Utaha niso našli odgovora. Green je namreč zadel kar 5 od 8 metov za tri točke in se ustavil pri 21 točkah in 7 skokih. Izjemna predstava trojice je bila dovolj za šesto zaporedno zmago Bojevnikov v končnici in korak bližje k polfinalu. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Gordon Hayward, ki je bil s 33 točkami tudi najboljši strelec tekme. Žal je bil od soigralce razpoložen le Rudy Gobert, ki je dosegel 16 točk in 16 skokov kar pa je bilo premalo za uspeh.

V Washingtonu so se domači Čarovniki po dveh porazih uspeli pobrati in proti Bostonu dosegli prvo zmago. To jim je uspelo predvsem zahvaljujoč prvi četrtini, v kateri so naredili delni izid 22-0 in prišli do vodstva 34-12, kar je bilo dovolj za nadaljevanje, čeprav so dobili vse tri preostale četrtine a nobeno za več kot 3 točke. Tekmo, ki so jo domači dobil z izidom 116-89 je zaznamovala izključitev domačega košarkarja Kellya Oubrea Jr. v drugi četrtini zaradi napada na Kellya Olynyka, potem ko ga je ta pri postavljanju bloka udaril v obraz.

Pri domačih so bili najbolj razpoloženi John Wall s 24 točkami ter Bojan Bogdanović in Maricn Gorat, ki sta oba vpisala dvojni dvojček.
Pri Bostonu so zagotovo pričakovali več od Isaiha Thomasa, ki pa so ga igralci Washingtona tokrat ustavil pri zgolj 13 točkah (3-8 iz igre). Še najbolj strelsko razpoložen je bil Al Horford, ki je vpisal 16 točk.