Warriorsi meljejo dalje, Beal odločil dvoboj Washingtona in San Antonia

V Ligi NBA je bilo v sredo odigranih deset tekem, na parket pa je stopil le en slovenski predstavnik. Na dvoboju med New York Knicksi in Cleveland Cavaliersi, ki so ga s 96:86 dobili slednji, je Saša Vujačić dosegel devet točk. Izjemno zanimivo je bilo na dvoboju aktualnih prvakov Lige NBA, Golden State Warriorsev, in Los Angeles Clippersov, ki so oboji do srede na prvih štirih tekmah zbrali prav toliko zmag.

Moštvi seveda nista razočarali. Bojevniki so v prvem polčasu povedli že s 17 točkami razlike, še na začetku drugega polčasa pa so vodili s 65:56. Clippersi so do preobrata prišli, ko je igro zaradi svoje četrte osebne napake zapustil Chris Paul, moštvo iz Los Angelesa pa je nato zaigralo občutneje bolje, ujelo Warriorse, ko pa se je Paul vrnil na parket, je po njegovi podaji, Josh Smith zadel trojko za 95:87. To je bilo hkrati najvišje vodstvo Clippersov na tekmo in najvišji zaostanek Golden Statea proti katerikoli ekipi v tej sezoni.

Warriorse je v igro vrnil Harrison Barnes z desetimi zaporednimi točkami. Rezultat je bil še minuto in pol pred koncem tekme poravnan na 105, nato je DeAndre Jordan zadel le enega od dveh prostih metov, na drugi strani pa je nepazljivost Jordana v obrambi izkoristil Stephen Curry in zadel trojko, s katero je aktualni prvaki dokončno prešli v vodstvo. V končnici sta peto zaporedno zmago sezone, s 112:108, z mirno roko na liniji prostih metov potrdila Curry in Klay Thompson.

Prva violina svojega moštva je bil znova Stephen Curry, ki je tekmo zaradi težav z osebnimi napakami slabo začel, v nadaljevanju pa ujel ritem, in dvoboj zaključil z 31 točkami, ob tem pa je zadel kar sedem trojk. Na drugi strani je Chris Paul vknjižil 24 točk in devet podaj.

Zelo zanimivo je bilo v prestolnici Združenih držav, kjer so Washington Wizardsi z metom Bradleya Beala, 0,3 sekunde pred koncem tekme, strli San Antonio Spurse (102:99), in si priigrali tretjo zmago sezone. Kljub temu, da ga je skozi celotno tekmo pokrival aktualni najboljši obrambni igralec Lige NBA, Kawhi Leonard, je Beal iz igre zadel 11 od 22 metov, v zadnji akciji, v kateri je zadel odločilni koš, pa si je lepo izboril prostor mimo blokov svojih soigralcev, na koncu pa z lepo spremembo gibanja iz ritma vrgel LaMarcusa Aldridgeja, in hladnokrvno zadel trojko. Spursi so izgubili zanje neznačilnih 21 žog, zaključen pa je njihov niz treh zaporednih zmag.

New York Knicksi so v sredo v Ligi NBA doživeli tretji poraz sezone. Kratkohlačnike so premagali prvaki Vzhodne conference iz minule sezone, Cleveland Cavaliersi, ki so bili boljši s 96:86. Najboljši strelec tekme je bil s 23 točkami LeBron James, ki je v statistiko vpisal še pet skokov, sledil pa mu je Mo Williams z 22 točkami, poskrbela pa sta, da je Cleveland zmago slavil četrtič zapored.

Občutneje bolje so v tekmo krenili Knicksi, in si že v prvi četrtini priigrali 15 točk naskoka (24:9), ob odhodu na glavni odmor pa je New York še vedno držal zanesljivo prednost, s 46:38. Na začetku drugega polčasa so varovanci Dereka Fisherja trikrat pobegnili na +11, nato pa so se razigrali Cavsi, in ob koncu tretje četrtine, po zabijanju Tristana Thompsona, tudi prvič na tekmi prešli v vodstvo (70:69). Rezultat je bil poravnan na 75, ko je žogo v svoje roke prevzel James, in bil glavni razlog, da se je Cleveland z nizom 12:4 oddaljil od New Yorka, in štiri minute pred koncem je semafor kazal 87:79 v korist domačinov. Tekma je bila takrat tudi dokončno odločena.

Saša Vujačić je tekmo začel v prvi peterki New Yorka in na igrišču preživel 22 minut. V tem času je zadel štiri mete iz igre, od tega eno trojko, dosegel devet točk, trikrat pa uspešno skočil za žogo.

Houston Rocketsi so na domačem parketu po podaljšku premagali Orlando Magice, s 119:114, Rakete pa so očitno po treh porazih na začetku sezone, ujele zmagovalni ritem. James Harden je dosegel 28 točk, od tega sedem v podaljšku, in bil glavni razlog za nov uspeh Houstona. Pri Orlandu je bil znova odličen Evan Fournier, ki je vknjižil 29 točk. V mesecu novembru ima francoski reprezentant na treh tekmah povprečje 24,5 točk na tekmo. Magici so še četrtič letos izgubili z največ petimi točkami razlike, v sezoni pa imajo na petih tekmah le eno zmago.

Liga NBA, redni del sezone, 4. 11.:

INDIANA – Boston 100.98 (23:16, 26:27, 24:29, 27:26)
(George 26 (10 skokov), Hill 16 (10 skokov); Thomas 27 (7 podaj), Bradley 21¸(5 skokov))

WASHINGTON – San Antonio 102:99 (22:23, 25:28, 19:22, 36:26)
(Beal 25 (5 skokov), Porter Jr. 19; Leonard 23 (9 skokov), Parker 17)

ATLANTA – New Jersey 101:87 (23:17, 18:26, 31:27, 29:17)
(Horford 21 (8 skokov), Schroder 20; Lopez 27 (11 skokov), Young 14 (10 skokov))

CLEVELAND – New York 96:86 (18:32, 20:14, 32:23, 26:17)
(James 23 (5 skokov), Williams 22 (6 skokov); Anthony 17 (12 skokov), Porzingis 13)

HOUSTON – ORLANDO 119:114* (34:35, 34:24, 22:29, 20:22, 9:4)
(Harden 28 (7 skokov), Howard 23 (14 skokov); Fournier 29 (6 skokov), Gordon 19 (8 skokov))
*Po podaljšku.

MILWAUKEE – Philadelphia 91:87 (29:21, 18:24, 21:22, 23:20)
(Middleton 21, Monroe 18 (8 skokov); Okafor 21 (6 skokov), Noel 17 (12 skokov))

Oklahoma City – TORONTO 98:103 (23:13, 16:27, 42:33, 17:30)
(Durant 27 (7 skokov), Westbrook 22 (16 podaj, 5 skokov); DeRozan 28 (5 skokov), Valanciunas (11 skokov) in Lowry po 17)

PHOENIX – Sacramento 118:97 (28:18, 21:22, 32:29, 37:28)
(Bledsoe 19 (8 skokov, 6 podaj), Len 16 (7 skokov); Koufos 16 (7 skokov), Belinelli in Anderson po 15)

Utah – PORTLAND 92:108 (26:27, 23:30, 19:19, 24:32)
(Burks 21, Hayward 19; Lillard 35, McCollum 27)

GOLDEN STATE – LA Clippers 112:108 (31:25, 32:31, 19:27, 30:25)
(Curry 31 (5 skokov), Barnes 17 (9 skokov); Paul 24 (9 podaj), Griffin 23 (10 skokov, 6 podaj))

Slovenec v Ligi NBA (Sezona 2015/16)

Saša Vujačić (New York Knicks) – 22 minut, 9 točk (3/5 za dve, 1/5 za tri), 4 skoki, in 2 izgubljeni žogi.