Warriors in Hawks ukradli “brejk” in izenačili v serijah (VIDEO)

MVP letošnje sezone Stephen Curry na četrti tekmi ni dovolil, da bi Beno Udrih in soigralci povedli s 3:1 zmagah. Gostje so bili boljši prepričljivo, s 101:84 in tako so izid izenačili in si znova priigrali prednost domačega igrišča. Nekaj podobnega je uspelo Atlanti z zmago v Washingtonu.

Tudi pri napadalno izjemno razpoloženi Atlanti, v prvem polčasu je dosegla rekordnih 65 točk, je blestel organizator igre – Jeff Teague. Dosegel je 28 točk, vključno s trojko ob vstopu v zadnjo minuto tekme, s katero je domačim zagotovil udobno prednost pred končnico (104:97). Kljub vsemu se gostje niso predali in 7 sekund pred koncem so preko Paula Piercea imeli priložnost, da izid izenačijo na 104, a je bil met premočan. Ob odsotnosti Johna Walla je s 34 točkami za franšizo iz prestolnice blestel Bradley Beal s 34 točkami, Pierce jih je dodal 22.

Najboljša ekipa rednega dela je vprašanje o zmagovalcu rešila že v prvem polčasu tekme v Memphisu, ki ga je dobila ravno s končno razliko 17 točk. Najboljšo predstava v seriji je za Stephom Curryjem, ki je vendarle prišel do svoje igre in domačim nasul 33 točk. Gostom je stekel met za 3 točke (14/33), kar je bilo ob dokaj nerazpoloženih Grizlijih, za katere je Marc Gasol dosegel 19 točk, dovolj za zanesljivo zmago. Beno Udrih je tekmo končal s 4 točkami.

Obe seriji se za 5. tekmi selita – v Atlanto in Oakland.

Washington Wizards – ATLANTA HAWKS 101:106 /2:2/
(Beal 34, Pierce 22; Teague 26, Millsap 19)

Memphis Grizzlies – GOLDEN STATE WARRIORS 84:101 /2:2/
(Gasol 19 in 10 skokov, Randolph in Green po 12, … Udrih 4, skok in 3 podaje v 17 minutah; Curry 33, Green 16 in 10 skokov)