Wa(ll)shington s trojko do sedme tekme

Moštvi Bostona in Washingtona sta tudi na šesti tekmi ohranili ‘tradicijo’ zmagovanja v domači dvorani. Po podaljšku v Bostonu na prejšnji tekmi je tokrat odločila trojka Johna Walla tri sekunde do konca tekme, saj je bil na drugi strani met Isaiahe Thomasa neuspešen.

Wall je imel sicer na začetku tekme velike težave pri metu, izmed prvih dvanajstih metov iz igre je zadel samo enega. Na koncu je zbral 26 točk, Bradley Beal pa je bil najboljši strelec tekme s 33-imi točkami. Wall in Beal sta v zadnji četrtini dosegla 23 od skupno 26 točk Washingtona. Marcin Gortat je dosegel 4 točke in imel 13 skokov.

Igralci Bostona so se ogrevali v črnih majicah, na kar je Wall po zadeti trojki in končani tekmi odgovoril, da pri njih doma nihče ne bo hodil oblečen v črno kot da je to njihov pogreb.

Ekipi sta si razdelili izkupilek prvega polčasa – domačini so dobili prvo četrtino za 5, gosti pa drugo za 6 točk. V izenačenem drugem polčasu sta se potem ekipi izmenjevali v vodstvu, dve minuti pred koncem pa je Bostonu uspelo uiti na vodstvo petih točk – 87:82. Toda to vseeno ni bilo dovolj in serija se bo odločala na zadnji tekmi.

Pri Bostonu sta bila najboljša strelca Thomas in Avery Bradley, oba sta dosegla 27 točk, Al Horford jih je dodal 20. Thomas je sam zadel toliko trojk, kot domačini skupaj – 5, Boston skupaj 11, so pa bili domačini uspešnejši pri skokih, zbrali so jih 46, Boston 37.

Sedma tekma bo v noči na torek v Bostonu. Washingotn bo prvič po letu 1979 igral sedmo tekmo končnice.