Wade vodil Miami do zmage, prvaki premočni za Memphis (VIDEO)

V noči na ponedeljek so košarkarji Miami Heat na krilih 40 točk Dwyanea Wadea s 109:102 premagali Detroit. Goran Dragić je prispeval 10 točk. Eno manj je ob porazu Memphisa na gostovanju pri San Antoniu dosegel Beno Udrih.

Prvi zvezdnik Miamija Wade je kar 19 izmed skupno 40 točk dosegel v zadnji četrtini in bil tako ključ do zmaga varovancev Erika Spoelstre, ki so se morali po vodstvu s 17 točkami v tretji četrtini na koncu kar potruditi. Miami s 34 zmagami in 39 porazi zaseda 7. mesto vzhoda, Milwaukee je na 6. boljši za dve zmagi.

San Antonio je odpor Memphisa dokončno strl v zadnji četrtini, ki jo je dobil s 33:23. Gostje niso našli recepta za krilnega košarkarja Kawhija Leonarda, dosegel je dvojni dvojček s 25 točkami in 10 skoki. S 24. porazom so Beno Udrih in soigralci na lestvici zahoda padli za eno mesto, prehiteli so jih namreč košarkarji Houstona.

NBA, 30. marec

MIAMI HEAT – Detroit Pistons 109:102
(Wade 40, Haslem 18, … G. Dragić 10, 2 skoka in 5 podaj v 35 minutah, Z. Dragić ni igral; Drummond 32 in 14 skokov, Jackson 31 in 9 podaj)

SAN ANTONIO SPURS – Memphis Grizzlies 103:89
(Leonard 25 in 10 skokov, Parker 17; Randolph 20 in 13 skokov, Green 19, … Udrih 9, 2 skoka in 4 podaje v 19 minut)

Washington Wizards – HOUSTON ROCKETS 91:99
BROOKLYN NETS – La Lakers 107:99
NEW ORLEANS PELICANS – Minnesota Timberwolves 110:88
CLEVELAND CAVALIERS – Philadelphia 76ers 87:86
Boston Celtics – LA CLIPPERS 106:119
INDIANA PACERS – Dallas Mavericks 104:99
Phoenix Suns – OKLAHOMA CITY THUNDER 97:109