Wade odločil proti Udrihovim nekdanjim, Slovenca skupaj 14 točk, 9 podaj in 9 skokov

Miami Heati so na najlepši način prekinili niz treh zaporednih porazov. Z velikim preobratom so v American Airlines Areni nadoknadili 16 točk zaostanka, do prvega vodstva v drugem polčasu pa prišli šele s košem Dwyanea Wade, 21,9 sekund pred koncem, in premagali Memphis Grizzliese, s 100:97. Še tri minute pred koncem srečanja se je Miami zdel v izgubljenem položaju, saj so zaostajali z 89:97, nato pa so Heati tekmo zaključili z delnim izidom 11:0.

Zaigrala sta tudi oba slovenska predstavnika, a tokrat nista bila pri metu. Goran Dragić je iz igre zadel le tri od 14 metov, vknjižil pa je osem, točk, osem podaj in tri skoke. Proti svojim nekdanjim delodajalcem je Beno Udrih na parketu preživel 11 minut in v tem času dosegel šest točk (met iz igre 2/6) ter zbral tri skoke. Najboljši strelec Miamija je bil Chris Bosh z 22 točkami, iz klopi jih je Gerald Green prispeval 16. Pri Grizzliesih je bil s 26 točkami najbolj učinkovit Jeff Green.

Heati so v tretji četrtini zaostajali z 59:75, sredi zadnje četrtine pa je semafor kazal 89:79 za Memphis, in zdelo se je, da je četrti zaporedni poraz Miamija neizogiben. Veliki preobrat je nato sprožil Bosh s petimi zaporednimi točkami, medtem, ko so igralci Memphisa grešili, pa so varovanci Erika Spoelstre počasi topili zaostanek.

Wade je minuto pred koncem svojo ekipo približal na 97:96, napad kasneje pa z metom preko Courtneyja Leeja odločil tekmo. Žoga se je še nekajkrat odbila na obroču, nato pa padla skozi in sprožila vsesplošno navdušenje v American Airlines Areni. Zmago je z dvema zadetima prostima metoma le še potrdil Justise Winslow.

Zaostanek 16 točk pa so v nedeljo nadoknadili tudi Oklahoma City Thunderji, ki so proti Utah Jazzom za 16. zmago sezone potrebovali podaljšek. Na koncu so Gromi slavili zmago s 104:98, potem, ko so v dodatnih petih minutah igre povsem zaustavili Jazze in jim dopustili, da dosežejo le dve točki. Kevin Durant je odigral najslabši prvi polčas kariere, saj je dosegel le dve točki, a tekmo kljub temu zaključil z 31 točkami, Russell Westbrook pa je dodal 25 točk, 11 skokov in pet podaj.

Liga NBA, redni del sezone, 13. 12.:

PHOENIX – Minnesota 108:101 (25:27, 30:22, 30:17, 23:35)
(Knight 25 (6 podaj), Bledsoe 23 (9 podaj, 5 skokov); LaVine 28, Martin 19)

MIAMI – Memphis 100:97 (21:27, 27:29, 23:22, 29:19)
(Bosh 22, Green 16; Green 26, Barnes 13 (13 skokov))

TORONTO – Philadelphia 96:76 (32:24, 20:20, 17:14, 27:18)
(DeRozan 25 (8 skokov), Scola 22 (5 skokov); Okafor 23 (14 skokov), Covington 15 (9 skokov))

OKLAHOMA CITY – Utah 104:98* (16:21, 22:30, 33:25, 25:20, 8:2)
(Durant 31 (6 podaj, 5 skokov), Westbrook 25 (11 skokov, 5 podaj); Hood 23, Hayward 22)
*Po podaljšku.

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 8 točk (3/9 za dve, 0/5 za tri, 2/3 PM), 3 skoki, 8 podaj, 1 pridobljena in 5 izgubljenih žog.
Beno Udrih (Miami Heat) – 11 minut, 6 točk (2/5 za dve, 0/1 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 1 podaja in 1 pridobljena žoga.