Vujačić z rekordom sezone vodil New York do visoke zmage nad Phoenixom

Miami Heat so v Ligi NBA po petih zaporednih zmagah doživeli poraz v Milwaukeeju proti Bucksom, ki so bili od Vročice boljši s 114:108. Varovanci Erika Spoelstre so zapravili vodstvo iz začetka zadnje četrtine, v končnici tekme pa jim ni več uspelo uloviti mladih Jelenčkov.

Po zadeti trojki Luola Denga je Miami povedel z 92:89, Milwaukee pa je odgovoril z nizom osmih zaporednih točk in prešel v vodstvo s 97:92. V končnici se je moštvu iz Floride dvakrat uspelo približati na štiri točke zaostanka, a do preobrata ni prišlo – Dwyane Wade je po polaganju Miami približal na 110:106, na drugi strani pa je z dvema prostima metoma odgovoril Khris Middleton. Po košu Joea Johnsona, je bil na liniji prostih metov znova natančen Middleton, ki je tudi postavil končnici izid tekme.

Giannis Antetokounmpo je dosegel 24 točk, Jabari Paker jih je dodal 23, Middleton pa je imel 22 točk za Milwaukee. Pri Miamiju se je s 23 točkami in 13 skoki najbolj izkazal Hassan Whiteside, Luol Deng je vknjižil 20 točk in 11 skokov, Wade, ki ni bil pri metu, je dosegel 18 točk. Goran Dragić je v 36 minutah dosegel 10 točk, zbral pa še šest podaj in tri skoke.

Saša Vujačić je v dresu New York Knicksov izkoristil priložnost, ki se je ponudila ob odsotnosti Arrona Afflala, ki je zaradi poškodbe izpustil tekmo, in dosegel nov rekord sezone. Mariborčan je dosegel 23 točk in bil skupaj s Carmelom Anthonyjem najboljši strelec New Yorka, ki je visoko, s 128:97, odpravil Phoenix Sunse.

Dvakratni prvak Lige NBA z Los Angeles Lakersih, ki je le dan prej praznoval svoj 32. rojstni dan, je s šestimi zadetimi trojkami iz sedmih poskusov hkrati izenačil svoj strelski dosežek kariere. Tekmo je začel v prvi peterki – prvič po novembru 2015 – in na parketu prebil 33 minut po tem, ko na prejšnjih treh tekmah New Yorka sploh ni stopil na igrišče. Kratkohlačniki so skupno zadeli kar 16 trojk, vodili tudi že s 36 točkami razlike, in z lahkoto premagali Phoenix, ki je zagrozil le v tretji četrtini, ko se je približal na 13 točk zaostanka.

Derrick Williams je dosegel 18 točk, Jose Calderon pa 10 z 12 podajami. Za Phoenix je novinec Devin Booker prispeval 32 točk. New York je tako zmagal še drugič na zadnjih treh tekmah.

Izjemni Russell Westbrook je dosegel 25 točk, podelil 20 podaj, največ v karieri, zbral še 11 skokov, s tem vknjižil 11. trojni dvojček sezone in 30. v karieri, hkrati pa vodil Oklahomo City Thunder do zmage nad Los Angeles Clippersi s 120:108. Oklahoma se je tako maščevala za poraz v Staples Centru, ko so Clippersi v zadnjih minutah tekme nadoknadili 17 točk zaostanka iz zadnje četrtine.

Kevin Durant je 30 točkam dodal 12 skokov, Serge Ibaka pa je dosegel 15 točk. Za Clipperse jih je 23 prispeval Jeff Green, JJ Redick je dosegel 22, Chris Paul pa 12 točk in 16 podaj.

Liga NBA, redni del sezone, 9. 3.:

CHARLOTTE – New Orleans 122:113 (39:28, 32:32, 28:30, 23:23)
(Walker 35 (7 skokov, 7 podaj), Lee 16 (6 skokov); Davis 40 (13 skokov, 5 blokad), Holiday 38 (6 podaj))

Philadelphia – HOUSTON 104:118 (27:21, 25:40, 27:32, 25:25)
(Smith 21 (5 podaj), Covington (7 skokov) in Noel (9 skokov) po 17; Harden 29 (9 skokov, 8 podaj), Howard 21 (18 skokov))

BOSTON – Memphis 116:96 (24:26, 28:29, 31:12, 33:29)
(Thomas 22 (5 podaj), Turner 16 (8 podaj); Green (13 skokov) in Carter (6 skokov) po 17)

MILWAUKEE – Miami 114:108 (29:22, 28:32, 23:31, 34:23)
(Antetokounmpo 24 (7 skokov, 6 podaj), Parker 23; Whiteside 23 (13 skokov), Deng 20 (11 skokov))

Dallas – DETROIT 96:102 (28:26, 24:28, 22:22, 22:26)
(Parsons (6 skokov) in Nowitzki (10 skokov) po 23; Drummond 25 (17 skokov), Morris 20 (7 skokov))

Phoenix – NEW YORK 97:128 (19:29, 24:24, 32:25, 22:40)
(Booker 32, Len 14 (10 skokov); Vujačić (5 skokov) in Anthony (7 skokov) po 23)

OKLAHOMA CITY – LA Clippers 120:108 (39:29, 25:33, 29:21, 27:25)
(Durant 30 (12 skokov, 7 podaj), Westbrook 25 (20 podaj, 11 skokov, 7 izg. žog); Green 23, Redick 22)

Sacramento – CLEVELAND 111:120 (25:28, 35:26, 24:35, 27:21)
(Cousins 29 (11 skokov), Gay 19 (6 skokov); Irving 30, James 25 (11 skokov, 6 podaj))

GOLDEN STATE – Utah 115:94 (23:21, 29:20, 29:22, 34:31)
(Thompson 23, Green 17 (7 skokov, 5 podaj); Burke 18, Hayward 16 (6 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 10 točk (4/6 za dve, 0/3 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 6 podaj in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 33 minut, 23 točk (1/1 za dve, 6/7 za tri, 3/4 PM), 5 skokov, 1 podaja, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.