Vujačić na parketu preživel 27 minut, New York po podaljšku klonil proti Atlanti

Košarkarji v Ligi NBA kljub bližajočemu se koncu leta, ne počivajo. Tako je bilo v Združenih državah v sredo odigranih deset tekem, na eni izmed njih pa smo lahko videli tudi slovenskega predstavnika.

New York Knicksi so bili na gostovanju v Atlanti, proti Atlanta Hawksom v igri za zmago vse do zadnjega, na koncu pa so morali po podaljšku priznati premoč Jastrebom, ki so slavili zmago s 102:98. Na tekmi je zaigral tudi Saša Vujačić, ki je dosegel dve točki.

Vujačić je tekmo začel v udarni peterki New Yorka, saj je zaradi bolečin v desnem zapestju, dvoboj z Atlanto izpustil Courtney Lee, četrti najboljši strelec Kratkohlačnikov v tej sezoni. Mariborčan na žalost ni uspel dodobra izkoristiti ponujene priložnosti – zadel je le enega izmed sedmih metov iz igre, kljub temu pa se je izkazal s petimi skoki, eno podajo in eno pridobljeno žogo.

Moštvo iz New Yorka je že v drugi četrtini ostalo brez svojega najboljšega igralca zadnjih let, Carmela Anthonyja. Ta je bil izključen po tem, ko je v obraz udaril Thaba Sefolosho. Kljub temu je imel Derrick Rose v končnici podaljška priložnost, da s košem New Yorku prinese vodstvo, a je šest sekund pred koncem dodatnega igralnega časa, izgubil žogo. Rose je tekmo zaključil s 26 točkami, a je iz igre zadel le devet od 28 metov. Že v končnici rednega dela srečanja, je imel Kristaps Porzingis, ki je tekmo zaključil s 24 točkami, priložnost, da s prostimi meti svojemu moštvu prinese zmago, a se mu je zatresla roka. Pri Atlanti sta bila najbolj efektivna Dennis Schroder s 27 točkami in Dwight Howard s 16 točkami in 22 skoki.

Vse do zadnjega je bilo napeto tudi v United Centru, kjer so Chicago Bullsi gostili Brooklyn Netse. Na koncu je tekmo ob izteku igralnega časa odločil Jimmy Butler, ki je zadel met za dve točki, za končnih 101:99 za čikaške Bike.

Še manj kot štiri minute do konca tekme se je zdelo, da je tekma za Butlerja že zaključena. Pri enem izmed metov je nerodno pristal, si zvil desni gleženj, na poti do klopi pa so mu morali pomagati soigralci. Kljub temu se je Butler vrnil v igro, izenačil strelski rekord sezone s 40 točkami, in Chicagu prinesel 16. zmago v sezoni. V zadnjih dveh minutah in pol je Butler dosegel devet točk, izjemno natančen je bil pri prostih metih (11/11), zbral pa je tudi 11 skokov. Za Bullse je to druga zaporedna zmaga.

Vsestransko predstavo je v dresu Denver Nuggetsov znova prikazal Nikola Jokić. S 16 točkami, 11 podajami in osmimi skoki, je bil le dva skoka oddaljen od svojega prvega trojnega dvojčka v karieri. Toda še bolj pomembno od Jokićeve statistike je bila zmaga Denverja nad Minnesoto Timberwolvesi (105:103), ki niso uspeli izkoristiti odlične tekme Karl-Anthonyja Townsa, ki je dvoboj zaključil s 15 točkami, 11 skoki in 10 podajami.

Liga NBA, redni del sezone, 28. 12.:

CHICAGO – Brooklyn 101:99 (23:20, 23:29, 30:29, 25:21)
(Butler 40 (11 skokov), Wade 16; Lopez 33, Kilpatrick 18 (6 podaj))

WASHINGTON – Indiana 111:105 (23:25, 35:23, 27:26, 26:31)
(Wall 36 (11 skokov, 9 podaj), Porter Jr. 22; George 34, Teague 19 (11 podaj))

Orlando – CHARLOTTE 101:120 (28:32, 27:30, 13:35, 33:23)
(Vučević 21 (6 skokov), Ibaka 20 (7 skokov); Walker 21 (5 podaj), Batum 20 (9 skokov, 8 podaj))

ATLANTA – New York 102:98* (22:25, 23:22, 20:19, 20:19, 17:13)
(Schroder 27 (5 podaj), Howard 16 (22 skokov); Rose 26 (7 skokov, 6 podaj), Porzingis 24 (8 skokov))
*Po podaljšku.

Detroit – MILWAUKEE 94:119 (28:31, 26:31, 21:28, 19:29)
(Harris 23 (12 skokov), Drummond 16 (9 skokov); Parker 31 (9 skokov, 7 podaj), Antetokounmpo 23 (8 podaj, 5 skokov))

NEW ORLEANS – LA Clippers 102:98 (19:27, 30:29, 27:21, 26:21)
(Davis 20 (5 skokov), Hield 17 (6 skokov); Rivers 22, Paul 21 (8 skokov, 6 podaj))

SAN ANTONIO – Phoenix 119:98 (30:27, 28:37, 31:18, 30:16)
(Aldridge 27 (8 skokov), Parker 20; Warren 23 (6 skokov), Knight 14 (5 podaj))

DENVER – Minnesota 105:103 (22:31, 27:18, 32:24, 24:30)
(Gallinari 18 (5 skokov), Chandler (7 skokov) in Harris po 17; Wiggins 25 (5 skokov), Dieng 20 (8 skokov))

PORTLAND – Sacramento 102:89 (30:21, 30:23, 15:19, 27:26)
(McCollum 20 (7 podaj), Leonard 16 (5 skokov); Cousins 29 (8 skokov, 6 podaj), Temple 14)

GOLDEN STATE – Toronto 121:111 (42:17, 30:38, 32:32, 17:24)
(Curry 28 (7 skokov, 7 podaj), Durant 22 (17 skokov, 7 podaj); DeRozan 29 (6 podaj, 5 skokov), Lowry 27 (11 podaj, 6 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 27 minut, 2 točki (1/4 za dve, 0/3 za tri), 5 skokov, 1 podaja in 1 pridobljena žoga.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – ni igral.