Vučević z 18 točkami in 12 skoki potopil Minnesoto, prva zmaga Philadelphie

Torek v Ligi NBA je bil povsem v znamenju poslovilne tekme Kobeja Bryanta v Philadelphii, to pa pomeni, da so bile vse oči ameriške košarkarske javnosti usmerjene v obračun Sixersov z Los Angeles Lakersi, trenutno dvema najslabšima moštvoma v Ligi NBA. To so izkoristili 76ersi, prekinili niz 28. zaporednih porazov, in po 18 izgubljenih tekmah v tej sezoni, zabeležili prvo zmago (103:91).

Zanimiv je bil tudi obračun dveh mladih in talentiranih moštev v Minneapolisu, kjer so se srečali Minnesota Timberwolvesi in Orlando Magici, ki so na koncu slavili zmago s 96:93. Pri tem je Čarovnija skoraj zapravila 17 točk naskoka iz tretje četrtine, saj so Wolvesi uspeli rezultat štiri minute pred koncem izenačiti na 87, nato pa več kot tri minute iz igre niso zadeli koša. Za mirno končnico je pri Orlandu poskrbel Victor Oladipo, ki je z zabijanjem prelomil izenačenje, v naslednjem napadu svojega moštva pa zadel še trojko.

Najboljši strelec Orlanda, ki je zabeležil četrto zaporedno zmago, je bil Nikola Vućević, ki je v statistiko vpisal 18 točk, 12 skokov in štiri podaje. Andrew Nicholson jih je dodal 15. Na nasprotni strani je bil s 27 točkami najbolj razigran Andrew Wiggins, ki pa je zgrešil met za podaljšek.

Razburljivo je bilo tudi na tekmi v Portlandu, kjer so Dallas Mavericksi šele po podaljšku strli Portland Trail Blazerse (115:112). Še malo več kot minuto in pol pred koncem tekme so Blazersi vodili s 96:87, nato pa je najprej Wesley Matthews položil žogo v koš, Dirk Nowitzki (28 točk, sedem skokov), pa je dosegel zadnjih pet točk Dallasa, zadnji med njimi šest sekund do konca rednega dela, za poravnanje rezultata na 96.

Moštvi sta v dodatnih petih minutah igre skupaj dosegli kar 35 točk, bolje pa je podaljšek začel Dallas, ki se je na krilih Nowitzkega in Derricka Williamsa, ki sta skupaj dosegla 13 od 19 točk Mavsov v podaljšku, hitro odlepil, nato pa dvoboj le še mirno pripeljal do konca.