Vučević še drugič v dveh dneh junak Orlanda proti Atlanti, izkazal se je tudi Hezonja

Nikola Vučević je bil znova junak Orlando Magicov. Tokrat je črnogorski center po glavnem odmoru tekme proti Atlanta Hawksom dosegel 25 od svojih 28 točk, Magici pa so nadoknadili 20 točk zaostanka, in po podaljšku premagali Hawkse, s 117:110. Čarovnija je tako še drugič v dveh nočeh premagala Sokole. Vučević je dodal še 13 skokov, izkazal pa se je tudi hrvaški biser, Mario Hezonja, ki je vknjižil 14 točk in devet skokov.

Orlando je še v tretji četrtini zaostajal z 18 točkami razlike, nato pa se na krilih Vučevića, ki je v tem delu igre dosegel 12 točk, približali, v zadnji četrtini pa prvič na tekmi prevzeli vodstvo. Po trojki Hezonje, ki je tekmo zaključil s 14 točkami, je bil Orlando 14,8 sekund pred koncem blizu zmagi (101:100), a je Paul Millsap s prostim metom, 11,7 sekund pred koncem rednega dela, izsilil podaljšek.

Magici so nato dosegli prvih šest točk dodatnega dela igre, s trojko je Kyle Korver Atlanto še približal na 112:100, a je takoj z metom za tri točke odgovoril Evan Fournier in odločil tekmo.

Zanimivo je bilo tudi v Barclays Centru, kjer so Brooklyn Netsi gostili Denver Nuggetse. Svojo hladnokrvnost v odločilnih trenutkih tekme je še enkrat več dokazal Joe Johnson, ki je ob izteku igralnega časa s trojko Brooklynu prinesel zmago s 105:104. Johnson je tekmo zaključil z 12 točkami, najboljši strelec Mrežic pa je bil Thaddeus Young z 20 točkami. Pri moštvu iz Kolorada sta se s po 24 točkami izkazala Danilo Gallinari in Kenneth Faried, ki je dodal še 13 skokov.

Damian Lillard je ob zmagi Portland Trail Blazersov nad Memphis Grizzliesi, po podaljšku, s 112:106, dosegel 33 točk, CJ McCollum pa je šest od svojih 21 točk dodal v podaljšku. Portland je bil ob koncu rednega dela na robu poraza, toda koš Allena Crabbea ob zvoku sirene, ki je bil v resnici avtokoš Jeffa Greena, je rešil Trail Blazerse pred 28. porazom sezone. McCollum je nato na začetku dodatnih petih minut dosegel tri zaporedne koše iz igre, in oddaljil svoje moštvo, prednost pa so zadržali vse do konca tekme.