Vučević ob izteku tekme rešil Orlando, poraza Miamija in New Yorka

V Združenih državah Amerike so bile v senci največjega športnega dogodka na oni strani Atlantika, 50. SuperBowla, odigrane štiri tekme Lige NBA. Med drugim so na parket stopili vsi trije Slovenci, tako Goran Dragić in Beno Udrih z Miamijem, kot tudi Saša Vujačić z New Yorkom, pa so igrišča zapustili sklonjenih glav.

Miami Heat so po dveh zaporednih zmagah na gostovanjih, ob vrnitvi v domačo American Airlines Areno, doživeli poraz. Na Floridi so gostovali Los Angeles Clippersi, ki so zmagali z rezultatom 100:93. Zelo dobro predstavo sta prikazala oba Slovenca v dresu Vročice.

Goran Dragić je tekmo kot ponavadi začel v prvi peterki, na parketu pa prebil 35 minut in vknjižil 17 točk ter po pet skokov in podaj. Beno Udrih je v 13 minutah igre dosegel šest točk in prispeval še dve podaji. Na strani domače ekipe sta, poleg Dragića, 17 točk dosegla še Chris Bosh in Dwyane Wade. Pri gostih je bil odličen Chris Paul z 22 točkami in sedmimi podajami, Jamal Crawford jih je iz klopi dodal 20.

Prav igra igralcev s klopi je bila pri Los Angelesu znova odlična. Igralci, ki tekme ne začenjajo v udarni peterki, so namreč dosegli 46 točk, kar 21 več od rezervnih igralcev Miamija. Na obeh straneh je tokrat zaigralo devet igralcev.

Po izenačenem prvem polčasu, v katerem se nobenemu od moštev ni uspelo občutneje oddaljiti, so v tretji četrtini z nogo na plin stopili igralci iz Mesta Angelov, in po šestih minutah igre že vodili z desetimi točkami naskoka (62:52). V zadnji četrtini je najprej Udrih približal Vročico na 81:78, po trojki Bosha je bilo še 86:83 za Clipperse, sledil je še kratek strelski obračun Paula in Dragića, nato pa sta DeAndre Jordan z zabijanjem in Crawford s trojko, tekmo dokončno odločila, ko je semafor manj kot dve minuti do konca kazal 98:88 za gostujoče moštvo.

Vse do samega zadnjega zvoka sirene je bilo razburljivo v Orlandu, kjer so Magici gostili Atlanto Hawkse. Tekmo je ob izteku igralnega časa odločil Nikola Vučević, ki je zadel izjemno težak met za zmago s 96:94.

Vučević je tekmo zaključil z 22 točkami in devetimi skoki, še drugič to sezono pa je ob zvoku sirene, ki označuje konec tekme, prinesel zmago svojemu moštvu. Orlando bi ob tem skoraj zapravil naskok osmih točk, ki so ga imeli v svojih rokah še štiri minute pred koncem tekme. Evan Fournier je za zmago dodal 21 točk.

New York Knicksi so v Madison Square Gardenu doživeli še peti zaporedni poraz. Od Kratkohlačnikov so bili tokrat uspešnejši Denver Nuggetsi, ki so slavili zmago s 101:96. Saša Vujačić je na parketu preživel 10 minut, v tem času pa dosegel tri točke.

Najbolj sta se pri domači ekipi izkazala Carmelo Anthony in Kristaps Porzingis, ki sta dosegla po 21 točk. Ob tem sta oba skupno iz igre zadela 17 od 42 metov, Anthony je vknjižil še sedem podaj in šest skokov, mladi Latvijec pa 13 skokov. Za Denver sta Danilo Gallinari in Will Barton dosegla po 19 točk, Barton je pri tem zbral še 11 skokov in pet podaj, Emmanuel Mudiay pa je dosegel 15 točk in zbral devet podaj.

V tekmo so bolje vstopili gostje iz Denverja in že v prvem polčasu povedli z 19 točkami naskoka (57:38). Kljub temu se je domačim po odlični tretji četrtini uspelo vrniti v igro, in pred odločilnimi desetimi minutami je New York vodil z 79:77. Še šest minut pred koncem tekme je bil rezultat poravnan na 88, nato pa je odgovornost v svoje roke prevzel Mudiay, dosegel sedem od naslednjih devetih točk Denverja, ga oddaljil na 97:90, v končnici pa je njegovo delo s prostimi meti zaključil Barton.

Liga NBA, redni del sezone, 7. 2.:

New York – DENVER 96:101 (20:31, 29:29, 30:17, 17:24)
(Anthony (7 podaj, 6 skokov) in Porzingis (13 skokov) po 21, Afflalo 15 (6 skokov); Gallinari in Barton (11 skokov, 5 podaj) po 19, Mudiay 15 (9 podaj))

ORLANDO – Atlanta 96:94 (30:19, 18:22, 23:19, 25:34)
(Vučević 22 (9 skokov), Fournier 21 (5 skokov); Teague 24 (5 podaj), Bazemore 23 (8 skokov))

BOSTON – Sacramento 128:119 (46:37, 28:21, 21:29, 33:32)
(Bradley 25, Thomas 22 (9 podaj); Cousins 31 (7 skokov, 6 podaj), Belinelli in Collison po 16)

Miami – LA CLIPPERS 93:100 (19:15, 26:31,. 20:27, 28:27)
(Bosh (5 skokov), Wade in Dragić (5 skokov, 5 podaj) po 17; Paul 22 (7 podaj), Crawford 20)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 17 točk (4/8 za dve, 3/5 za tri), 5 skokov, 5 podaj in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 13 minut, 6 točk (2/4 za dve, 2/2 PM), 1 skok, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 10 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/3 za tri) in 1 skok.