Vsestranski Udrih znova dvomesten ob peti zaporedni domači zmagi Detroita

Ponedeljkov večer v Ligi NBA je minil povsem v znamenju domačih ekip, saj so ne osmih tekmah dneva le Memphis Grizzliesi zmagali kot gostujoča ekipa. Novi zmagi sta vknjižila Beno Udrih z Detroitom in Saša Vujačić z New Yorkom, Miami Heat pa so brez Gorana Dragića, ki še ni povsem okreval po poškodbi gležnja, izgubili še petič zapored (90:94 proti San Antoniu).

Košarkarji Detroit Pistonsov tudi po petih odigranih tekmah na domačem parketu, še ne poznajo poraza v The Palace of Auburn Hills. Bati so v ponedeljek s 104:88 ugnali Oklahomo City Thunder, skupno pa je to šesta zmaga v tej sezoni za moštvo iz Detroita.

Zelo dobro je manjkajočega Andreja Drummonda, ki je tekmo izpustil zaradi zvitega gležnja, nadomestil nekdanji igralec Union Olimpije, Aron Baynes. Avstralec je dosegel 20 točk in zbral osem skokov, ter bil tako drugi strelec Detroita, takoj za Tobias Harrisom, ki je dosegel 22 točk. Vsestransko predstavo je prikazal tudi Beno Udrih. V 18 minutah igre je ob odličnem metu, iz igre je zgrešil le enega od šestih metov, dosegel 10 točk, vknjižil pa še po štiri podaje in skoke. Pri Oklahomi City je bil sijajen Russell Westbrook, ki se je s 33 točkami, 15 skoki in osmimi podajami približal trojnemu dvojčku. Victor Oladipo je tekmo zaključil z devetimi točkami, nihče od ostalih igralcev Oklahome City pa ni dosegel več kot štirih točk.

Detroit je po uvodnih 24 minutah tekme vodil z 59:47, v tretji četrtini pa svoj naskok povišal že na udobnih 19 točk. Oklahoma City je tretji del igre zaključila silovito, in se pred zadnjo četrtino približala na 68:78, a kljub poizkusom Westbrooka, ki je že v prvem polčasu dosegel 25 točk, do preobrata ni prišlo.

V Madison Square Gardenu so New York Knicksi zanesljivo, s 93:77, premagali Dallas Maverickse, in vknjižili četrto zmago sezone. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo igralci moštva iz Velikega jabolka dobili z 19 točkami razlike, in do konca tekme niso več popuščali.

Po tem, ko je New York v uvodnem polčasu dosegel le 36 točk, se je glavni trener Jeff Hornacek odločil, da bo centra Joakima Noaha posadil na klop, in skušal poživiti igro z nižjo peterko, pri kateri bo vlogo centra prevzel Kristaps Porzingis. Njegovi igralci so na to odgovorili z odlično tretjo četrtino, v kateri so dosegli 31 točk, in prešli v vodstvo, ki ga do konca tekme niso več izpustili iz rok. Porzingis je tekmo zaključil s 24 točkami, ravno toliko pa jih je dosegel tudi Carmelo Anthony. Zaigral je tudi Saša Vujačić in v 12 minutah dosegel štiri točke.

Še naprej pa ne popuščajo Los Angeles Clippersi, ki so, kljub temu, da tega morda mnogi niso pričakovali, ta trenutek najboljše moštvo v Ligi NBA. Varovanci Doca Riversa so v Staples Centru visoko, s 127:95, premagali Brooklyn Netse, in s tem postali prva ekipa v tej sezoni, z desetimi zmagami na svojem računu. Odlična sta bila oba prva zvezdnika, Chris Paul z 21 točkami, devetimi podajami in kar petimi pridobljenimi žogami, ter Blake Griffin, z 20 točkami, šestimi skoki in šestimi podajami.

Liga NBA, redni del sezone, 14. 11.:

INDIANA – Orlando 88:69 (16:19, 25:18, 30:20, 17:12)
(Miles 16, George (6 skokov, 5 podaj) in Ellis po 13; Fournier 14, Payton 12 (7 skokov))

NEW YORK – Dallas 93:77 (15:23, 21:16, 31:12, 26:26)
(Porzingis (11 skokov) in Anthony (7 skokov) po 24, Holiday 16; Barnes 20, Barea 17)

DETROIT – Oklahoma City 104:88 (28:25, 31:22, 19:21, 26:20)
(Harris 22 (6 skokov), Baynes 20 (8 skokov); Westbrook 33 (15 skokov, 8 podaj), Grant 11 (5 skokov))

NEW ORLEANS – Boston 106:105 (27:26, 29:25, 28:23, 22:31)
(Davis 25 (16 skokov), Galloway 21; Thomas 37 (7 podaj), Bradley 19 (10 skokov))

HOUSTON – Philadelphia 115:88 (38:26, 27:26, 28:16, 22:20)
(Harden 33 (9 podaj, 7 skokov), Ariza 17 (8 skokov); Embiid 13 (10 skokov), Stauskas 12)

SAN ANTONIO – Miami 94:90 (25:19, 30:21, 16:20, 23:30)
(Leonard 24 (12 skokov), Aldridge 18; Waiters 27, Whiteside 23 (17 skokov))

Utah – MEMPHIS 96:102 (25:33, 23:23, 22:17, 26:29)
(Ingles 20, Lyles 18 (5 skokov); Gasol 22 (5 skokov), Carter 20 (7 skokov))

LA CLIPPERS – Brooklyn 127:95 (39:14, 32:33, 28:18, 28:30)
(Paul 21 (9 podaj, 5 prid. žog), Griffin 20 (6 skokov, 6 podaj); Bogdanović 18, Kilpatrick 14 (5 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 12 minut, 4 točke (1/2 za dve, 2/2 PM), 2 skoka, 1 podaja in 1 izgubljena žoga.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 18 minut, 10 točk (5/6 za dve, 0/1 za tri), 4 skoki, 4 podaje in 1 izgubljena žoga.
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe ni igral.