Vsestranski Udrih in 16 točk Dragića premalo za zmago Miamija

Miami Heati so v Ligi NBA izgubili na gostovanju pri Utah Jazz, ki so bili od Vročice boljši z 98:83. Po dveh tekmah na gostujoči turneji, imajo Heat zdaj eno zmago in en poraz, čakajo pa jih še štiri tekme v tujih dvoranah. Skupno bodo v januarju v gosteh odigrali kar 12 tekem, kar je nov rekord kluba za mesec januar.

Goran Dragić je bil s 16 točkami, za Chrisom Boshom (24), drugi strelec svojega moštva. V 28 minutah igre ni uspel zbrati nobene podaje, v statistiko pa je vpisal en skok, eno blokado, eno pridobljeno, a kar štiri izgubljene žoge. Priložnost je dobil tudi Beno Udrih, ki je v 20 minutah prikazal vsestransko predstavo, tekmo pa zaključil s petimi točkami, štirimi skoki in štirimi podajami.

Gonilna sila Miamija v uvodnih 12 minutah tekme, ko so Heati povedli z 29:19, je bil Dragić, ki je v prvi četrtini dosegel kar 11 točk, toda Utah je Vročico ujel že na začetku drugega dela igre. Na glavni odmor je Miami odnesel štiri točke naskoka (49:45), iz igre pa so igralci iz Floride metali 55,6-odstotno.

V drugem polčasu pa je sledil padec v igri varovancev Erika Spoelstre, kar se je močno poznalo na semaforju in odstotku meta, ki je bil po odmoru le 30,4-odstoten. Gostje so uspeli v drugih 24 minutah doseči le 34 točk, domačini iz Salt Lake Cityja pa so jih dali 53, tekmo pa na koncu zanesljivo dobili z 98:83.

Aktualni prvaki lige, Golden State Warriorsi, so v Sacramentu vknjižili še 35. zmago v sezoni. Bojevniki so si ključno prednost za zmago s 128:116 priigrali v tretji četrtini, v zadnji pa je Stephen Curry dosegel 11 od svojih 38 točk, in poskrbel za mirno končnico. Za Warriorse je to že 12. zaporedna zmaga nad Kingsi.

Klay Thompson je dosegel 15 točk, Andre Iguodala jih je imel 13, na drugi strani pa se je izkazal DeMarcus Cousins s 33 točkami, a od tega jih je le 12 dosegel po glavnem odmoru.

Z nizom zmag, kljub odsotnosti prvega zvezdnika ekipe, nadaljujejo Los Angeles Clippersi. Moštvi iz Mesta Angelov je na krilih 25 točk Chrisa Paula premagalo Charlotte Hornetse, to pa je skupno osma zaporedna zmaga, sedma, odkar zaradi poškodbe manjka Blake Griffin.

Liga NBA, redni del sezone, 9. 1.:

LA CLIPPERS – Charlotte 97:83 (27:18, 16:28, 27:18, 27:19)
(Paul 25 (7 skokov, 7 podaj), Crawford 19; Lin 26, Lamb 18 (13 skokov))

ATLANTA – Chicago 120:105 (30:19, 34:32, 25:32, 31:22)
(Horford 33 (10 skokov, 6 podaj), Millsap 18 (8 skokov); Butler 27 (8 skokov), Mirotić 24 (10 skokov))

Orlando – WASHINGTON 99:105 (17:27, 32:33, 21:25, 29:20)
(Vučević 23 (9 skokov, 5 podaj), Oladipo 17 (5 podaj); Wall 24 (10 podaj, 5 skokov), Porter Jr., Dudley in Neal po 16)

DETROIT – Brooklyn 103:89 (33:23, 23:23, 16:20, 31:23)
(Drummond (11 skokov) in Jackson (8 podaj) po 23, Ilyasova 19 (13 skokov); Lopez 19 (7 podaj), Sloan 15 (10 podaj))

Philadelphia – TORONTO 95:108 (26:25, 18:32, 25:18, 26:33)
(Smith 28 (5 skokov), Okafor 19 (6 skokov); Lowry 25 (6 skokov, 5 podaj), DeRozan 19 (7 skokov, 5 podaj))

UTAH – Miami 98:83 (19:29, 26:20, 27:19, 26:15)
(Hayward 34, Johnson 14; Bosh 24 (7 skokov), Dragić 16)

Sacramento – GOLDEN STATE 116:128 (27:26, 31:34, 26:36, 32:32)
(Cousins 33 (10 skokov), Gay 23 (9 skokov); Curry 38 (11 podaj, 6 skokov), Green 25 (9 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 28 minut, 16 točk (4/8 za dve, 2/3 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 1 blokada, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 20 minut, 5 točk (1/4 za dve, 1/2 za tri), 4 skoki, 4 podaje, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.