Vsestranski Goran Dragić z 18 točkami, Udrih 12 za Memphis (VIDEO)

V noči na soboto so košarkarji Miamija dobili še sedmo izmed zadnjih 10 tekem, potem ko je v AA Areni s 108:91 zanesljivo padel Denver. Goran Dragić je bil drugi strelec vročice – 18 točkami je dodal 8 skokov in 5 podaj. Edino gostujočo zmago večera so v Dallasu zabeležili Grizliji iz Memphisa (112:101), za katere je Beno Udrih prispeval 12 točk.

Miami je že v tretji četrtini prišel do prednosti 15 točk, ki pa so jo Nuggets zmanjšali na vsega pet – vse do začetka zadnje četrtine. V njej so gostje povsem zatajili, zgrešili 13 izmed prvih 14 poizkusov, kar je Vročica izkoristili in tekmo varno pripeljala do konca. Slabo minuto je na parketu prebil tudi Zoran Dragić in v statistiko vpisal skok. Goran je bil za Dwyaneom Wadeom znova drugi strelec zmagovalne ekipe.

Na sredini tretje četrtine je Memphis v Dallasu vodil z 67:48, na kar je domačinom uspelo deficit znižati na 9 točk, ko so bile do konca tekme še 4 minute. Drugi strelec Grizlijev Jeff Green je s trojko napad odbil in dokončno pokupal upe Teličkov. Beno Udrih je bil eden od sedmerice, ki je pri gostih dosegla dvomestno število točk.

Miami je z zmago ostal sam na 7. mestu vzhoda, do 6. Milwaukeeja ga ločita le še dve zmagi. Memphis ostaja drugo moštvo zahodne konference.

NBA, 21. marec

MIAMI HEAT – Denver Nuggets 108:91
(Wade 22, G. Dragić 18, 8 skokov in 5 podaj, Z. Dragić skok v minuti; Faried 20, Nurkić 16)

Dallas Mavericks – MEMPHIS GRIZZLIES 101:112
(Nowitzki in Harris po 16; Randolph 21, Gasol in Green po 15, … Udrih 12, skok in 3 podaje v 23 minutah)

ORLANDO MAGIC – Portland Trail Blazers 111:104
PHILADELPHIA 76ers – New York Knicks 97:81
BROOKLYN NETS – Milwaukee Bucks 129:127 – po treh podaljških
CLEVELAND CAVALIERS – Indiana Pacers 95:92
CHICAGO BULLS – Toronto Raptors 108:92
OKLAHOMA CITY THUNDER – Atlanta Hawks 123:115
SAN ANTONIO SPURS – Boston Celtics 101:89
GOLDEN STATE WARRIORS – New Orleans Pelicans 112:96