Vsestranski Goran Dragić poskrbel za prvo domačo zmago Miamija

V Ligi NBA so košarkarji Miami Heat na četrti tekmi sezone, tretji domači, le popravili vtis pred svojimi navijači, in zabeležili prvo zmago na domačem parketu. Po podaljšku so bili, tudi z izdatno pomočjo Gorana Dragića, boljši od Sacramento Kingsov, s 108:96. V Detroitu sta se v torek udarila Beno Udrih in Saša Vujačić, zmaga pa je ostala pri Savinjčanu, ki je s Pistonsi premagal New York Knickse, s 102:89.

Kar tri domače tekme in podaljšek so košarkarji Miami Heat potrebovali za prvo domačo zmago v tej sezoni. Vročica je na Floridi premagala Sacramento Kingse, s 108:96, in tako popravila vtis iz prvih dveh domačih tekem.

V dresu Miamija je blestel naš Goran Dragić, ki je še drugo tekmo zapored dosegel 25 točk, navdušil pa je z vsestransko igro. V statistiko je tako vpisal še osem skokov in osem podaj, ter po dve blokadi in pridobljeni žogi. Ob tem je zadel kar pet od osmih metov za tri točke, po štirih tekmah na začetku sezone pa za tri točke meče kar 46,2-odstotno. Ob tem v povprečju dosega 18,3 točke, 6,7 podaj in 4,3 skoke na tekmo.

Miamiju je šla na tekmi na roko tudi izključitev DeMarcusa Cousinsa, s 30 točkami, skupaj z Rudyjem Gayem, prvega strelca Sacramento Kingsev. Cousins je zadnjo četrtino začel brez osebne napaka, le v tem delu igre pa so mu jih sodniki prisodili kar šest. Košarkarji Vročice so izkoristili to, da se je Cousins predčasno usedel na klop, in podaljšek dobili s 17:5. Tyler Johnson je v tem delu igre dosegel sedem od svojih 22 točk. V petek se bodo Miami Heat pomerili s Toronto Raptorsi, to pa bo prvo srečanje teh dveh ekip, po sedmi tekmi v konferenčnem polfinalu končnice minule sezone.

Na domačem parketu pa še naprej nepremagljivi ostajajo Detroit Pistonsi, ki so v The Palace of Auburn Hills zabeležili tretjo zaporedno zmago. Detroitski Bati so premagali New York Knickse, s 102:89, in Kratkohlačnikom zadali drugi poraz v sezoni.

Tekmo je obeležil tudi obračun edinih aktivnih slovenskih košarkarjev v Ligi NBA, ki sta v svoji karieri že osvojila naslov prvaka Lige NBA. Beno Udrih je na parketu preživel 16 minut, v tem času pa zadel tri od devetih metov iz igre, in dosegel šest točk. V dresu New Yorka je Saša Vujačić po tekmi odsotnosti znova dobil priložnost, in v petih minutah dosegel dve točki ter zbral dva skoka.

Zmago so si košarkarji Detroita priigrali v drugi polovici zadnje četrtine, ko so popolnoma onesposobili Kratkohlačnike. Igralci iz Velikega jabolka tako zadnjih pet minut tekme sploh niso dosegli točk, Detroit je tekmo zaključil z osmimi zaporednimi, in varovanci Stana Van Gundyja so na koncu parket zapustili dvignjenih glav. Tobias Harris je pri Detroitu dosegel 25, Marcus Morris pa 22 točk, medtem, ko je bil najboljši strelec New Yorka Carmelo Anthony s 24 točkami, Derrick Rose pa jih je dodal 19.

Liga NBA, redni del sezone, 1. 11.:

CLEVELAND – Houston 128:120 (29:35, 34:24, 22:25, 43:36)
(Irving 32, Love 24 (5 skokov); Harden 41 (15 podaj, 7 skokov), Gordon 16)

INDIANA – LA Lakers 115:108 (27:18, 35:33, 22:28, 31:29)
(George 30 (7 skokov), Ellis 17; Williams 19 (5 podaj), Clarkson 15)

Philadelphia – ORLANDO 101:103 (29:24, 28:19, 30:41, 14:19)
(Thompson 22 (7 skokov), Šarić 21; Vučević 24 (14 skokov), Ibaka 21)

DETROIT – New York 102:89 (32:29, 32:26, 22:24, 16:10)
(Harris 25 (10 skokov), Morris 22; Anthony 24, Rose 19 (5 skokov))

MIAMI – Sacramento 108:96* (28:26, 26:24, 19:17, 18:24, 17:5)
(Dragić 25 (8 skokov, 8 podaj), Johnson 22; Gay (12 skokov) in Cousins (7 skokov) po 30, Afflalo 18)
*Po podaljšku.

New Orleans – MILWAUKEE 113:117 (32:29, 22:34, 32:21, 27:33)
(Davis 35 (15 skokov), Frazier 20 (9 podaj); Antetokounmpo 24 (10 skokov, 7 podaj), Parker 21)

MINNESOTA – Memphis 116:80 (29:16, 33:20, 35:23, 19:21)
(LaVine 31, Dieng (6 skokov) in Wiggins po 17; Davis 17 (6 skokov), Williams 14)

San Antonio – UTAH 91:106 (28:38, 22:16, 21:19, 20:33)
(Leonard 30 (7 skokov), Aldridge 21; Hill 22 (7 podaj), Hood 19 (5 skokov))

Portland – GOLDEN STATE 104:127 (24:34, 28:25, 20:41, 31:27)
(Lillard 31, Layman 17; Curry 28, Clark 22)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 41 minut, 25 točk (3/6 za dve, 5/8 za tri, 4/7 PM), 8 skokov, 8 podaj, 2 blokadi, 2 pridobljeni in 3 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 16 minut, 6 točk (3/9 za dve), 1 skok, 1 podaja in 2 izgubljeni žogi.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 5 minut, 2 točki (1/2 za dve), 2 skoka in 1 podaja.