Vsestranski Dragić proti Lakersom štel do 24 (VIDEO)

Los Angeles Lakers so se še enkrat znova dokazali za več kot ugodnega tekmeca Phoenixu in Goranu Dragiću. Slednji je ob zmagi Sonc s 115:110 dosegel 24 točk, imel dober met iz igre 11/15, dodal pa še 9 skokov in 5 podaj. Memphis, po nekaj tekmah odsotnosti se je vrnil prvi organizator igre Mike Conley, je doma priznal premoč Dallasu s 95:105.

Trener Phoenixa Jeff Hornacek je bil tokrat lahko izjemno zadovoljen s prispevkom vseh treh organizatorjev igre, saj so skupaj dosegli kar 65 točk, ob metu 25/38. V zadnjo četrtino je Phoenix odšel s prednostjo 10 točk, ki je po trojki Markieffa Morrisa znašala že 19 (102:83). Lakersom, izgubili so kar 23 žog, se je slabe tri minute do konca uspelo približati na 100:106, a sledil je niz 9:0 v korist domačih, s katero je bila tekma odločena.

“V prvem polčasu nismo bili dovolj agresivni. Napravili smo preveč osebnih napak, kar je rezultiralo v 23 prostih metih nasprotnika. Tretja četrtina je bila nato izjemna,” je misli po tekmi strnil Goran Dragić. Za Phoenix je to 13. zmaga na zadnjih 17 tekmah.

Veteran Dallasa Dirk Nowitzki je kar 8 izmed 21 točk na tekmi z Memphisom dosegel v zadnjih dveh minutah in bil tako ključni faktor pri zmagi Teličkov. Štiri minute do konca so domači celo povedli z 91:89, gostje so tekmo končali z delnim izidom 14:4 in zasluženo slavili. Minutaža je Benu Udrihu po vrnitvi Mikea Conleyja precej padla, dosegel pa je 4 točke.

NBA, 20. januar

PHOENIX SUNS – La Lakers 115:100
(Thomas 24, Dragić 24, 9 skokov in 5 podaj v 36 minutah, Z. Dragić ni igral; Young 24)

Memphis Grizzlies – DALLAS MAVERICKS 95:103
(Conley 22, Gasol 20, … Udrih 4 in podaja v 17 minutah; Ellis 25, Nowitzki 21)

CHARLOTTE HORNETS – Minnesota Timberwolves 105:80
WASHINGTON WIZARDS – Philadelphia 76ers 111:76
ATLANTA HAWKS – Detroit Pistons 93:82
LA CLIPPERS – Boston Celtics 102:93
GOLDEN STATE WARRIORS – Denver Nuggets 122:79
HOUSTON ROCKETS – Indiana Pacers 110:98
NEW YORK KNICKS – New Orleans Pelicans 99:92