Vsestranski Dragić premalo za zmago Miamija, San Antonio do nove domače zmage

Košarkarji Miami Heata, ki v zadnjih tednih igrajo odlično, so morali v četrtek v American Airlines Areni priznati premoč tretji najbolj vroči ekipi Lige NBA po All Star vikendu. Charlotte Hornetsi, dobili so 15 od zadnjih 18 tekem, so proti Vročici nadoknadili 15 točk zaostanka iz druge četrtine in slavili zmago s 109:106.

Bitka za tretje mesto v izjemno izenačeni vzhodni konferenci se je tako še dodatno zaostrila. Atlanta Hawksi so po četrtkovi zmagi nad Denver Nuggetsi skočili na tretje mesto (40/39), pred četrtimi Boston Celticsi, petim Miamijem in šestim Charlotteom (vse ekipe 39/29) pa imajo le pol tekme prednosti.

Igralci Miamija so tekmo dobro začeli in v drugem delu igre vodili že s 45:30, toda Charlotte je drugo četrtino zaključil z delnim izidom 24:7 in na glavni odmor odnesel dve točki prednosti (54:52). Pred zadnjo četrtino so Hornetsi vodili z 82:73, a Miamiju se je uspelo po trojki Josha Richardsona približati na vsega točko zaostanka (91:90). Kljub temu pa Sršeni do konca tekme niso izpustili vodstva, met za podaljšek pa je ob izteku igralnega časa zgrešil Dwyane Wade.

Luol Deng je za Miami dosegel 22 točk in zbral devet skokov. Richardson, na zadnjih petih tekmah v povprečju dosega 15,8 točk na tekmo, je dosegel 18 točk. Naš Goran Dragić je navdušil z vsestransko igro, bil je blizu trojnemu dvojčku, in natančnim metom – iz igre je zadel osem od 13 metov za dve, dosegel pa je 16 točk in vknjižil še osem podaj in sedem skokov. Pri Charlotteu sta Al Jefferson (10 skokov) in Kemba Walker (sedem skokov, sedem podaj) oba dosegla po 21 točk, Nicholas Batum pa jih je dodal 19.

Izjemni niz zmag na domačem parketu so v četrtek podaljšali San Antonio Spursi. Ostroge so za 34. zaporedno domačo zmago premagale Portland Trail Blazerse, s 118:110. Odločilna je bila tretja četrtina, v kateri so si varovanci Gregga Popovicha priigrali 19 točk naskoka, nato pa tekmo mirno privedli do konca.

San Antonio v tej sezoni tako ostaja neporažen na domačem parketu, v lovu na rekord po številu zaporednih zmag v domači dvorani pa Spursi zdaj zaostajajo le še za Chicago Bullsi iz sezone 1995/96, ki so zmago slavili na prvih 37 tekmah sezone.

Kawhi Leonard in LaMarcus Aldridge sta oba dosegla po 22 točk, Tony Parker pa je dodal 18 točk in, rekord sezone, 16 podaj. Večina igralcev začetne peterke San Antonia je presedela zadnjo četrtino, z mislimi pa so Spursi že pri sobotnem spektaklu, derbiju vrha zahodne konference, ko v AT&T Center prihajajo aktualni prvaki, Golden State Warriorsi. CJ McCollum je za Portland dosegel 26, Damian Lillard pa 23 točk.

Zmago so zabeležili tudi Toronto Raptorsi, ki tako ostajajo v lovu na najboljši izkupiček po rednem delu sezone v zgodovini kluba, in še naprej grozijo Cleveland Cavaliersom pri naskoku na prvo mesto Vzhoda. Moštvo iz Kanade je proti Indiani Pacersom potrebovalo podaljšek, na koncu pa so franšizo iz Indianapolisa, z odlično igro DeMarja DeRozena in Kylea Lowryja, oba sta dosegla po 28 točk, premagali s 101:94.

Liga NBA, redni del sezone, 17. 3.:

Indiana – TORONTO 94:101* (25:27, 21:16, 14:20, 25:22, 9:16)
(George (9 skokov) in G. Hill po 18; DeRozan (5 skokov) in Lowry (8 skokov) po 28)
*Po podaljšku.

Philadelphia – WASHINGTON 94:99 (22:30, 17:28, 22:15, 33:26)
(Smith 20 (7 podaj), Thompson (5 skokov) in Canaan po 15; Thornton 18 (5 skokov), Gortat (13 skokov) in Wall (14 podaj, 13 skokov) po 16)

Miami – CHARLOTTE 106:109 (29:26, 23:28, 21:28, 33:27)
(Deng 22 (9 skokov), Richardson 18; Walker (7 skokov, 7 podaj) in Jefferson (10 skokov) po 21)

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 16 točk (8/13 za dve, 0/3 za tri), 7 skokov, 8 podaj, 2 pridobljeni in 4 izgubljene žoge.

ATLANTA – Denver 116:98 (33:23, 21:25, 33:28, 29:22)
(Hardaway Jr. 21 (7 skokov), Millsap (11 skokov) in Teague (8 podaj) po 16; Augustin 17 (7 podaj), Lauvergne 16 (6 skokov))

CHICAGO – Brooklyn 118:102 (24:14, 31:23, 24:37, 39:28)
(McDermott 25, Butler 22 (7 podaj); Bogdanović 26 (5 podaj), Young 16 (14 skokov))

MILWAUKEE – Memphis 96:86 (32:32, 15:21, 21:20, 28:13)
(Antetokounmpo 15 (11 podaj, 6 skokov), Monroe 14 (10 skokov); Barnes 20 (7 skokov), Stephenson 19 (7 skokov, 6 podaj))

SAN ANTONIO – Portland 118:110 (23:28, 33:26, 39:24, 23:32)
(Leonard in Aldridge (6 skokov) po 22; McCollum 26 (7 skokov), Lillard 23 (6 podaj))

UTAH – Phoenix 103:69 (24:21, 22:17, 25:16, 32:15)
(Lyles 17, Ingles in Mack (10 podaj, 8 skokov) po 15; Knight 17 (8 skokov), Leuer 14 (8 skokov))