Vsestranska predstava Udriha, Wade in Bosh poskrbela za mirno končnico

Dve zmagi v dveh dneh. To je izkupiček Miami Heata iz tekem v Chicagu in Brooklynu, kjer so zaigrali v torek, in premagali Netse s 102:98. Vročica kljub vsemu ostaja na šestem metu Vzhoda, z le dvema tekmama zaostanka za tretjeuvrščeno Atlanto.

Medtem, ko Goran Dragić zaradi poškodbe mečne mišice še osmič zapored ni zaigral, je Beno Udrih še drugič zapored tekmo začel v prvi peterki, in zaigral veliko bolje, kot na ponedeljkovi tekmi s Chicagom. Proti Mrežicam je v 30 minutah dosegel devet točk, zbral pa še pet skokov in štiri podaje.

Največje strelsko breme pri Miamiju sta si razdelila Dwyane Wade in Chris Bosh, ki sta oba dosegla po 27 točk, bila pa sta tudi glavni razlog, da so Heat v končnici zdržali pritisk Brooklyna. Skupaj sta namreč dosegla zadnjih 12 točk svoje ekipe. Za Brooklyn jih je 20 dosegel Andrea Bargnani.

Manj kot dve minuti do konca so imeli igralci Vročice v rokah vodstvo ene točke (94:93), nato pa je Luol Deng lepo našel Wadea, ki je zadel pod prekrškom, in vknjižil še dodaten prosti met. Prav Deng je v naslednjem napadu Brooklyna tudi ukradel žogo, to pa je izkoristil Wade in Miami oddaljil na 99:93. Donald Sloan je na drugi strani odgovoril s trojko, Wayne Ellington pa je po zapravljenem napadu Miamija zgrešil priložnost, da izid poravna na 99. V zadnjih 20 sekundah sta imela Wade in Bosh na liniji prostih metov mirno roko, Miami pa je tekmo dobil s 102:98.

Na krilih Kevina Duranta, ki je dosegel 44 točk in zbral 14 skokov, ter Russella Westbrooka, ki je vknjižil 30 točk, 10 podaj in osem skokov, so Oklahoma City Thunder v Madison Square Gardenu po podaljšku premagali New York Knickse (128:126), ki so zaigrali brez Carmela Anthonyja. Saša Vujačić je na parketu preživel le 15 sekund.

Durant je tekmo izenačil 16,2 sekundi pred koncem rednega dela srečanja, v dodatnih petih minutah pa nato dosegel sedem točk, in presegel svoj rekord sezone, ki ga je s 43 točkami postavil proti Orlando Magicom (30. oktober 2015). New York Knicksi, pri katerih je Langston Galloway dosegel 21 točk, Derrick Williams pa je dodal 19 točk in 10 skokov, so v zadnji četrtini zapravili 11 točk naskoka. Met za zmago je ob zvoku sirene zgrešil Arron Afflalo, ki je tekmo zaključil s 17 točkami.

Uravnotežen napad Portland Trail Blazersov je bil dovolj, da je moštvo iz Portlanda na domačem parketu premagalo Sacramento Kingse, s 112:97. Kralji so v ponedeljek izgubili po dveh podaljških.

CJ McCollum je dosegel 18 točk, Damian Lillard je dodal 15 točk in 12 podaj, kar sedem igralcev Trail Blazersov pa je vknjižilo dvomestno število točk. Portland je praktično povsem zaustavil , na zadnjih tekmah izjemno vročega, DeMarcusa Cousinsa, ki je zadel le štiri od 21 metov iz igre, in tekmo zaključil s 17 točkami. Spomnimo, na prejšnjih dveh tekmah je Cousins skupno dosegel kar 104 točke. Moštvi sta zdaj izenačeni na osmem mestu Zahoda, Portland (21/26) pa ima zmago in poraz več, kot Sacramento (20/25). Blazersi so zmago slavili na šestih od zadnjih osmih tekem.

Liga NBA, redni del sezone, 26. 1.:

Indiana – LA CLIPPERS 89:91 (25:25, 26:21, 21:28, 17:17)
(George 31 (11 skokov), Turner 16 (6 skokov); Paul 26 (7 podaj, 6 skokov), Redick 19)

PHILADELPHIA – Phoenix 113:103 (31:24, 23:21, 30:26, 29:32)
(Smith 20 (9 podaj, 5 skokov), Covington 19 (5 skokov); Goodwin 26 (6 skokov, 6 podaj), Len 16 (12 skokov))

Brooklyn – MIAMI 98:102 (29:24, 28:27, 16:26, 25:25)
(Bargnani 20, Johnson 15 (8 podaj); Wade (8 podaj) in Bosh (5 skokov) po 27, Winslow 13)

New York – OKLAHOMA 122:128* (34:38, 29:23, 28:27, 22:25, 9:15)
(Galloway 21 (5 skokov), Williams 19 (10 skokov); Durant 44 (14 skokov, 5 podaj), Westbrook 30 (10 podaj, 8 skokov))
*Po podaljšku.

TORONTO – Washington 106:89 (24:18, 29:32, 24:20, 29:19)
(Lowry 29, DeRozan 17; Wall 18 (14 podaj), Porter Jr. 15 (8 skokov))

MILWAUKEE – Orlando 107:100 (23:30, 30:26, 29:22, 25:22)
(Antetokounmpo (9 skokov) in Middleton (7 podaj, 5 skokov) po 25, Monroe 21 (11 skokov); Oladipo 18 (5 podaj), Vučević 16 (12 skokov))

PORTLAND – Sacramento 112:97 (33:29, 25:23, 30:22, 24:23)
(McCollum 18 (5 podaj), Lillard (13 podaj, 5 skokov) in Henderson po 15; Cousins 17 (5 skokov), Rondo 15 (11 podaj, 5 skokov))

LA Lakers – DALLAS 90:92 (25:32, 33:24, 20:21, 12:15)
(Clarkson 18 (7 podaj, 6 skokov), Randle 16 (11 skokov); Barea 18, Parsons 17 (9 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Beno Udrih (Miami Heat) – 30 minut, 9 točk (3/5 za dve, 1/1 za tri), 5 skokov, 4 podaje in 1 pridobljena žoga.
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe mečne mišice ni igral.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 15 sekund.