Vse tri tekme domačinom, razglašena Curry in Thompson

Ponoči so bile v ligi NBA odigrane samo tri tekme. Največ zanimanja je požela tekma v Chicagu, kjer so gostovali Bojevniki na čelu z bivšim igralcem Bullsov, zdaj trenerjem Golden Statea, Stevom Kerrom.

Tekmo so dobili Biki predvsem zaradi (ponovno) slabega strelskega večera dvojca CurryThompson. Na zadnjih treh tekmah imata skupni met za tri točke 64:11. Curry je bil vseeno najboljši strelec tekme s 23 točkami. Pri Chicagu je Jimmy Butler dosegel 22 točk, v kategorijo ‘pretirane ameriške statistike’ pa lahko uvrstimo podatke, da je bila to osemnajsta zaporedna zmaga Chicago Bullsov, ko je njihova tekma predvajana na mreži TNT.

Seveda ni bilo treba dolgo čakati na šale na račun forme Curryja in Thompsona…

To je bil že drugi zaporedni poraz Golden Statea, kar se jim je zgodilo prvič po letu 2015, Stephu Curryju pa je lahko v tolažbo, da je na večni lestvici doseženih trojk prehitel Kobeja Bryanta.

Russell Westbrook je prikazal še eno izjemno predstavo. V Portlandu je že v tretji četrtini dosegel 40 točk, na koncu se je ustavil pri 45, vendar tudi to ni bilo dovolj, da bi Oklahoma gostovanje v Oregonu zapustila neporažena. Ko je že zgledalo, da je tekma v zadnji četrtini že odločena, Portland je minuto pred koncem vodil za 10, so se igralci Oklahome z delnim izidom 9:0 približali samo na točko zaostanka. V zadnji minuti so bili igralci Portlanda zbrani pri izvajanju prostega meta, Westbrooku pa ni uspelo zadeti nekaj norih metov. Pri Portlandu je bil najboljši strelec Damian Lillard s 26 točkami, dobre predstave pa po menjavi kluba kaže Jusuf Nurkić, ki je bil najboljši skakalec in asistent pri Portlandu.

Na tretji tekmi so bili igralci Phoenixa doma boljši od Charlotta.