Vročica z Gogijem že v območju končnice

Košarkarji Miamija so z zmago nad Minnesoto in porazom Detroita in Chicaga zdaj sami na osmem mestu vzhodne konference. Zmagali so z rezultatom 123:105, ponovno je bil odličen Goran Dragić, dosegel je 19 točk (met iz igre 7:16), 10 asistenc, 5 skokov in imel 3 ukradene žoge.

Vročica je vodila celotno tekmo, čeprav si je že v prvi četrtini gleženj poškodoval Dion Waiters in se ni več vrnil na parket. Klop Miamija je bila boljša od klopi Minnesote 60:26, izkazala se je predvsem Tyler Johnson s 23 in James Johnson s 17 točkami. Najboljši igralec je bil Hassan Whiteside, dosegel je 23 točk in imel 11 skokov. Tekmo je odločil delni niz 15:2 v zadnji četrtini.

Pri Minnesoti je Karl-Anthony Towns dosegel 31 točk, Andrew Wiggins jih je dodal 26, Ricki Rubio pa 20.

Naslednjo tekmo igra Miami v nedeljo doma proti Portlandu, verjetno brez poškodovanega Waitersa, ki ga čakajo dodatne preiskave poškodovanega gležnja.

Toronto je bil boljši od Detroita, Beno Udrih ponovno ni igral, poraženi so bili tudi igralci Chicaga (107:112) proti Washingtonu, edino zmago od neposrednih konkurentov Miamija za končnico je dosegel Milwaukee v Los Angelesu (107:103).

New Orleans je bil boljši od Houstna, čeprav je James Harden prikazal odlično predstavo – dosegel je trojnega dvojčka z 41 doseženimi točkami. Salomon Hill je za New Orleans dosegel rekord kariere, 30 točk, Antony Davis pa je dosegel 24 točk in 15 skokov. New Orleans je igral brez poškodovanega DeMarcusa Cousinsa – to je že druga zmaga za Pelicanse, ko za njih ni mogel igrali Cousins. Z njim na igrišču so dosegli 3 zmage in doživeli 7 porazov.