Vročica z nerazpoloženim Dragićem proti Lakersom do pete zmage v sezoni

Miami Heati so z odlično igro v drugem polčasu prišli do zmage nad Los Angeles Lakersi, s 101:88. Po tem, ko je Vročica po prvem polčasu vodila za točko, so igralci Erika Spoelstre v tretji četrtini dvignili nivo igre, naskok dvignili tudi že na visokih 18 točk, in na koncu zanesljivo prišli do pete zmage v sezoni.

Goran Dragić znova ni imel najboljšega strelskega večera – zadel je le dva od desetih metov iz igre, in se ustavil pri štirih točkah. Petkrat je uspešno skočil za žogo, podelil pa je tudi tri podaje. Miami Heati so z njim na parketu tekmo dobivali v svojo korist, s 23 točkami razlike, v tej statistični kategoriji pa je bil Dragić skupaj z Dwyaneom Wadeom najboljši igralec Miamija.

Najboljši strelec Miamija je bil Chris Bosh, ki je vknjižil največ točk v tej sezoni (30), dodal pa še 11 skokov, svoje pa je z 19 točkami in 15 skoki k uspehu ekipe doprinesel tudi Hassan Whiteside. Na drugi strani je Nick Young za Lakerse, ki so prvič to sezono igrali brez Kobeja Bryanta, dosegel 17 točk.

Bryant ni zaigral zaradi lažje poškodbe hrbta, ki je, po njegovih besedah “posledica tega, da že 20 let igraš v Ligi NBA”. Po tekmi sta do Bryant pristopila Wade in njegov sin Zaire, ki sta nekdanjega prvega zvezdnika lige objela, se z njim rokovala in fotografirala. Po tem je Bryant odšel iz igrišča in pozdravljal navijače Heata, ki so verjetno še zadnjič v American Airlines Areni videli tega petkratnega NBA prvaka.

Na krilih Carmela Anthonyja, ki je vknjižil 25 točk, in Lancea Thomasa, ki jih je dosegel 17, so New York Knicksi premagali Toronto Raptorse s 111:109, in jim zadali prvi domači poraz v tej sezoni. Saša Vujačić je k uspehu prispeval štiri točke in šest skokov v 21 minutah igre.

Po prvem polčasu so Knicksi vodili s 60:52, v tretji četrtini pa svoj naskok dvignili že na +13. Moštvo iz Kanade se je pobralo in že do konca tretjega dela igre nadoknadilo zaostanek, moštvi pa sta bili na začetku zadnje četrtine poravnani na 85. New York je vodstvo dokončno prevzel osem minut pred koncem po košu Langstona Gallowaya, saj se v končnici Toronto, kljub poskusom, ni uspel več reseneje približati.

Za Kratkohlačnike je to tretja zmaga sezone na gostujočih parketih – v prejšnji sezoni so v gosteh zmagali le sedemkrat. Toronto je New Yorku dopustil največ točk v tej sezoni, le drugič na osmih tekmah pa se je zgodilo, da je nasprotnik Raptorsev dosegel vsaj 100 točk.

Do prve zmage v sezoni so se na sedmi tekmi dokopali New Orleans Pelicansi, ki so s 120:105 premagali Dallas Maverickse, med tekmo pa ostali brez prvega zvezdnika, Anthonyja Davisa. Ta je do glavnega odmora dosegel 17 točk, nato pa zaradi poškodbe desnega kolka zapustil igro, in se ni več vrnil na parket.

Poškodbo je na tekmi med Oklahoma City Thunderji in Washington Wizardsi staknil tudi Kevin Durant. Ta je pri poskusu zabijanja nekoliko nerodno pristal in si poškodoval mišico v levem stegnu. Po glavnem odmoru Duranta nismo več videli na parketu, nadzor nad igro pa je prevzel Russell Westbrook, ki je do konca tekme vknjižil trojni dvojček (22 točk, 11 skokov, 11 podaj), Oklahoma City pa je slavila zmago s 125:101.

Liga NBA, redni del sezone, 10. 11.:

CLEVELAND – Utah 118:114 (27:22, 25:26, 28:32, 38.34)
(James 31 (8 podaj, 7 skokov), Williams 29 (6 skokov, 6 podaj); Burks 24, Hayward in Favors (9 skokov) po 17)

Washington – OKLAHOMA CITY 101:125 (23:37, 27:31, 21:29, 30:28)
(Gortat in Sessions (5 podaj) po 15, Porter Jr. (5 skokov) in Neal po 14; Waiters 25, Ibaka (6 skokov))

MIAMI – LA Lakers 101:88 (29:23, 21:26, 25:17, 26:22)
(Bosh 30 (11 skokov), Whiteside 19 (15 skokov); Young 17, World Peace in Williams po 14)

Toronto – NEW YORK 109:111 (17:24, 35:36, 33:25, 24:26)
(DeRozan 29 (5 skokov), Lowry 23 (9 podaj, 7 skokov); Anthony 25, Thomas 17)

Milwaukee – BOSTON 83:99 (24:24, 18:22, 17:30, 24:23)
(Monroe 17 (14 skokov), Antetokounmpo 16; Thomas 20, Turner (6 podaj, 5 skokov) in Lee (5 skokov) po 13)

Minnesota – CHARLOTTE 95:104 (31:32, 28:31, 21:22, 15:19)
(LaVine 20 (8 podaj, 5 skokov), Towns 19 (13 skokov); Lin 19, Lamb 18)

NEW ORLEANS – Dallas 120:105 (29:22, 29:18, 36:35, 26:30)
(Anderson 25 (11 skokov), Davis (7 skokov) in Gordon po 17; Nowitzki 18, Villanueva 15 (9 skokov))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 30 minut, 4 točke (2/7 za dve, 0/3 za tri), 5 skokov, 3 podaje in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 21 minut, 4 točke (2/5 za dve, 0/1 za tri), 6 skokov, 2 podaji in 1 pridobljena žoga.