Vročica ostaja vroča: Prvič po letu 2012 v gosteh padla Indiana

Miami je prekinil tudi urok gostovanja v Indianapolisu. Prvič po letu 2012 in desetih porazih se Vročica nazaj na Florido vrača z zmago. Šesto v nizu, za katero je ponovno najbolj zaslužen Goran Dragić, ki je bil najboljši strelec svoje ekipe in najboljši podajalec tekme. Dosegel je 25 točk in 9 asistenc.

Indiana je na začetku tekme povedla za 5 točk, kar je bilo tudi njihovo edino vodstvo na tekmi, do konca četrtine pa je bil Miami nato boljši za 17 točk (38:26). najvišje vodstvo Miamija je znašalo 16 točk, ob koncu tekme pri rezultatu 97:97 pa je Indiani po zaslugi Lanca Stephensona uspelo izenačiti. Toda Tyler Johnson, ki se je vrnil po poškodbi rame, in Wayne Ellington sta s trojkami ponovno odlepila Miami, ki je prišel do izjemno pomembne in impresivne zmage dan po težki tekmi v Torontu.

Miami je igral s samo osmimi igralci, saj je zaradi izključitve na prejšnji tekmi ob kazni lige manjkal tudi James Johnson, Winslow in Waiters sta še vedno poškodovana. Vsi trije igralci s klopi – Adebayo, Johnson in Ellington so dosegli 15 točk. Meje desetih točk v ekipi ni presegel edino Derrick Jones Jr.

Za Indiano je Victor Oladipo dosegel 26 točk, Sabonis 18, Bogdanović pa 12.

Naslednjo tekmo igra Miami v nedeljo doma proti Milwaukeeju.

Jubilej večera je uspel Kevinu Durantu, ki je postal drugi najmlajši igralec v zgodovini, ki je dosegel 20.000 točk. Skupaj je dosegel 40 točk.

Toda na koncu vseeno ni mogel biti pretirano zadovoljen, saj je Golden State doma izgubil proti ekipo LA Clippers, predvsem po zaslugi izjemno razpoloženega Lou Williamsa, ki je eksplodiral s 50-imi točkami, samo v tretji četrtini jih je dosegel 27.

Evropski dvoboj so gledalci spremljali v New Yorku, kjer sta si nasproti stala evropska čudežna dečka Kristaps Porzingis in Lauri Markkanen. Na koncu so bili po dveh podaljških boljši Biki, čeprav so Knicksi vodili večji del srečanja. Porzingis je dosegel 24 točk, na drugi strani pa je Markkanen dosegel rekord kariere, ustavil se je pri 33-ih točkah, imel je tudi 10 skokov. Biki so igrali brez Nikole Mirotića.

Houston je doma premagal Portland, najboljšo predstavo sezone pa je prikazal Chris Paul – dosegel je 37 tok in 11 asistenc.

Pomembno zmago je zabeležila tudi Minnesota – doma je bila boljša od Oklahome, Jimmy Butler je dosegel 26 točk, 7 skokov in 8 asistenc.