Vročica blizu izpada iz končnice, Golden State v konferenčnem finalu

Košarkarji Miami Heat so izgubili peto tekmo serije konferenčnega polfinala Vzhoda proti Toronto Raptorsom, in zdaj v zmagah zaostajajo z 2:3. Toronto je torej le še zmago oddaljen od napredovanja v konferenčni finale, Miami pa se je, tako kot v prvem krogu končnice proti Charlotte Hornetsom, znašel v nezavidljvem položaju.

Spomnimo, tudi proti Charlottu je franšiza iz Floride po petih tekmah zaostajala z 2:3 v zmagah, nato pa je Miami najprej dobil šesto tekmo v gosteh, nato pa na sedmi tekmi zanesljivo premagal Hornetse.

Toronto je na peti tekmi serije v Air Canada Centru vodil od začetka, do konca, največ z 20 točkami razlike. Še pred začetkom zadnje četrtine je razlika znašala 13 točk v korist edinega moštva iz Kanade v Ligi NBA, Miamiju pa se je kljub temu uspelo dve minuti pred koncem približati na vsega točko zaostanka (88:87). Za tem je DeMar DeRozan najprej zadel dva prosta meta, v naslednjem napadu pa je žogo izgubil Goran Dragić. Usodo Miamija je dokončno zapečatil Kyle Lowry s trojko za 93:87, ko pa je na drugi strani zadel Dwyane Wade, je Lowry svojemu strelskemu izkupičku dodal še en zadet met z 95:89. Zmago Toronta je z mirnim izvajanjem prostih metov le še potrdil DeRozan.

Prav DeRozan je bil na koncu s 34 točkami najboljši strelec tekme, Lowry pa jih je pri Torontu dodal 25. Za Miami, ki je iz igre metal le 40,3-odstotno (za tri 28,6-odstotno), je Wade dosegel 20, naš Goran Dragić in Josh Richardson pa sta priščipnila 13 točk. Goran je zbral tudi pet skokov.

V tretji četrtini je igrišče zaradi poškodbe levega zapestja zapustil Luol Deng, nadaljnje preiskave pa bodo pokazale, koliko časa, če sploh, bo Deng odsoten iz igrišč. Miami je tekmo odigral brez Hassana Whitesidea, ki ima poškodovano vzdolžno vez v desnem kolenu. Toronto, manjkal je Jonas Valanciunas, ki je zaradi poškodbe gležnja že zaključil s serijo, je le nekaj trenutkov kasneje ostal brez DeMarreja Carrolla, ki je, prav tako zaradi poškodbe levega zapestja, odšel v garderobo, in se na igrišče ni več vrnil.

Šesta tekma, za Miami najpomembnejša v sezoni, bo v petek, na Floridi.

Aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, so na peti tekmi konferenčnega polfinala Zahoda premagali Portland Trail Blazerse s 125:121, in postali prvi udeleženci konferenčnega finala v zahodni konferenci. Bojevniki bodo zdaj počakali na svoje nasprotnike, San Antonio Spurse ali Oklahomo City Thunder.

Portland je peto tekmo bolje začel, in vodil praktično vse do konca tretje četrtine. Odlično sta igrala Al-Farouq Aminu s 16 in Maurice Harkless s 13 točkami, korak z njima pa je skozi uvodne tri četrtine držal Klay Thompson, ki je vknjižil 33 točk točk. Spremljali smo tekmo delnih izidov, Golden State pa se je do vodstva v zadnji četrtini dokopal po nizu 13:3.

Trail Blazersi so se sicer štiri minute pred koncem še približali na točko zaostanka, takrat pa je stvari v svoje roke vzel Stephen Curry in poskrbel, da se Portland ni preveč približal. V zaključku tekme se je razigral tudi CJ McCollum, a je bilo prepozno. Curry, ki je pred začetkom tekme dobil tudi nagrado za najkoristnejšega igralca rednega dela sezone,  je 25 sekund pred koncem zadel odločilno trojko, s katero je Golden State popeljal do vodstva s 121:116, nato pa je delo dokončal še na liniji prostih metov. Steph je tekmo zaključil z 29 točkami, 11 podajami in petimi skoki. Najboljši strelec Portlanda je bil Damian Lillard z 28 točkami.

Liga NBA, konferenčni polfinale

Vzhod:

TORONTO – Miami 95:91 (28:18, 27:27, 20:17, 24:29) [2:3]
(DeRozan 34, Lowry 25 (10 skokov, 6 podaj); Wade 20 (7 skokov), Dragić (5 skokov) in Richardson po 13)

Goran Dragić (Miami Heat) – 39 minut, 13 točk (5/10 za dve, 1/4 za tri, 0/1 PM), 5 skokov, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.

Zahod:

GOLDEN STATE – Portland 125:121 (27:30, 31:33, 35:28, 32:30) [4:1]
(Thompson 33, Curry 29 (11 podaj, 5 skokov); Lillard 28 (7 skokov, 7 podaj), McCollum 27 (8 skokov, 5 podaj))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.