VROČI GOGI – spet tridesetica in koš za zmago!!

Goran Dragić je še drugič zapored dosegel 30 točk in več, tokrat z odločilnim košem 14 sekund pred koncem tekme na gostovanju v Los Angelesom, s čimer je poskrbel, da se Vročica nazaj domov vrača s pomembno zmago v boju za končnico.

Tekma je bila izjemno izenačena, ekipi sta se večkrat izmenjavali v vodstvu, nobeni pa ni uspelo narediti večje prednosti. Še največ je vodil Miami za 7, po tem, ko je na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 10:2 Jezernikom za 4 minute zaprl pot do koša. Toda domači so se vrnili in Kyle Kuzma je s trojko poskrbel za vodstvo 91:90, na drugi strani pa je potem Goran Dragić z metom iz rakete poskrbel za novo vodstvo Miamija. To je bil prvi koš Gogija v zadnji četrtini. V zadnjem napadu za domače je bil neuspešen Isaiah Thomas, bivši soigralec Gogija v Phoenixu.

Miami je prot Lakersom na gostovanju zmagal prvič po treh letih, z zmago pa je tudi končal niz devetih zaporednih porazov na gostovanju.

Gogi je za 30 točk porabil 18 metov, zadel je 4 trojke iz sedmih poizkusov. Imel je tudi 5 skokov in 2 asistenci. Kelly Olynynk je dosegel 17 točk. Pri domačih je Julius Randle dosegel 25 točk, Brook Lopez jih je dodal 18.

Miami v ponedeljek doma pričakuje Denver.

Toronto nadaljuje z nizom neporaženosti – proti Dallasu je na domačem parketu dosegel enajsto zaporedno zmago. DeMar DeRozan je dosegel 29 točk.

Prvaki so doma izgubili proti Sacramentu, bolj kot poraz pa domače verjetno skrbi poškodba Kevina Duranta, ki bo odsoten vsaj dva tedna zaradi poškodovanih reber. Poškodoval se je na tekmi z Minnesoto, najprej pa ni kazalo, da gre za resnejšo poškodbo. Zaradi težav z gležnjem na parketu še vedno ni niti Stepha Curryja.

Pomembno zmago v boju in razvrstitev v končnici je dosegla tudi Oklahoma doma proti LA Clippersom. Za nov trojni dvojček je poskrbel Russel Westbrook.