Vroči Gogi premalo za zmago v Torontu

Miamiju ob koncu tekme na vročem gostovanju v Torontu ni uspelo pripraviti popolnega preobrata ob koncu tekme. Toronto je tako dosegel še šesto zaporedno zmago in bo tako na All Star premor odšel kot najboljša ekipa vzhodne konference.

Najboljši strelec tekme je bil Goran Dragić, ki je odlično igral proti svojemu bivšemu soigralcu Kyle Lowryju. V tretji četrtini je dosegel 16 točk, po njegovem odhodu na klop pa je igra Miamija začela razpadati in Toronto je dobil zadnjih pet minut igre z delnim rezultatom 21:4, v zadnjo četrtino je Vročica tako vstopila z zaostankom 17-ih točk. Na koncu so imeli sicer Gogi in soigralci nekaj možnosti za popolni priključek, tudi met ob sireni za podaljšek.

Pri Torontu sta DeRozan (27) in Lowry (22) skupaj dosegla 49 točk. Gogi je 28 točk dosegel ob metu iz igre 19:10, zadel je tri trojke, imel je tudi 6 asistenc. James Johnson je dosegel 16 točk.

Naslednja tekma čaka Miami že danes, ko bo gostoval v Philadelphiji.

Zmagovito nadaljujejo prenovljeni Cavaliersi. Tokrat so bili na gostovanju boljši proti Oklahomi, za katero ta ponovno zaigrala Westbrook in Anthony, ki sta skupaj z Georgeom dosegla 70 točk. Toda to je bilo premalo za razpoloženega LeBron Jamesa, ki je dosegel 37 točk ter po 8 skokov in asistenc.

Nikola Jokić je pri domači zmagi Denverja proti San Antoniu dosegel trojnega dvojčka – 23 točk 13 skokov in 11 asistenc.

Odlično predstavo je za deveto zaporedno zmago Houstna prikazal tudi James Harden – dosegel je 34 točk in imel tudi 13 asistenc.