Vroči Gogi premalo za prvo domačo zmago Miamija

Miamiju ni uspelo ohraniti prednosti domačega igrišča in Philadelphia je na tretji tekmi v seriji prišla do vodstva 2:1. Tekma je bila tri četrtine izenačena, ob koncu tretje in na začetku četrte pa so gostje naredili odločilno razliko, po kateri se domači niso več vrnili v igro.

Najboljši igralec pri domačih je bil Goran Dragić, ki je bil najboljši strelec in podajalec pri Miamiju, dosegel je 23 točk in 8 asistenc. Posebej razpoložen je bil v tretji četrtini, ko je dosegel 11 točk, potem pa ga je trener Spoelstra mogoče malo preveč časa držal na klopi, saj je ob prihodu nazaj na parket Philadelphia že povedla z dvomestno številko in padla v svoj ritem.

Po poškodbi obraza je prvič zaigral Joel Embiid in z zaščitno masko dosegel 23 točk. 21 točk sta dodala Šarić in Belinelli.

Pri Miamiju je Justise Winslow, ki je med tekmo nekoliko provokativno tudi pohodil masko Embiida, dosegel 19 točk in 10 skokov. Slab večer je imel junak druge tekme Dwayne Wade, ki je dosegel 8 točk ob metu 2:10. Ponovno je razočaral tudi prvi center Hassan Whiteside, ki je dosegel 5 točk, na parketu pa preživel samo 13 minut.

Naslednjo tekmo Miami prav tako doma igra v soboto.

Prvaki so na čustveni tekmi v San Antoniu, ki jo je zaradi smrti žene glavnega trenerja vodil pomočnik Ettore Messina, prišli do vodstva 3:0. Kevin Durant je dosegel 26 točk in 9 skokov, Klay Thompson je dosegel 19 točk. Za domače je LaMarcus Aldridge dosegel 18 točk in 10 skokov.

Serija se zdi zaključena tudi v New Orleansu, kjer so domači po dveh gostujočih zmagah prišli še do prve domače. Razen vodstva Portlanda za dve točki na začetku tekme so domači prevladovali skozi celotno tekmo, najvišje vodstvo pa je znašalo kar 33 točk.

Nikola Mirotić je dosegel osebni rekord v končnici, 30 točk, Anthony Davis jih je dodal 28. Na prvih sedmih tekmah v kočnici v karieri je tako Davis dosegel že 211 točk. Več točk je uspelo doseči samo še Michael Jordanu (248) in LeBron Jamesu (236).