Vrhunec sezone: danes 1. v Celju

V torek se v Celju začenja finalni niz državnega prvenstva za košarkarice. Na sklepnem dejanju 25. sezone se bosta še petič zapovrstjo borili ekipi Athlete Celja in kranjskega Triglava. Prvi obračun se bo na parketu Gimnazije Celje – Center začel ob 19. uri, v živo pa ga bomo s spletnim prenosom prenašali na kzs.si.

0305_finale

:: POVEZAVA DO SPLETNEGA PRENOSA

Druga tekma bo v Kranju sledila v petek, 6. maja (ob 20.00), tretja, znova v Celju, pa v ponedeljek, 9. maja (ob 18.00). Morebitni četrti in peti obračun sledita 12. oziroma 15. maja (oba ob 18.00). Ekipi igrata na tri dobljena srečanja.

Oba finalista sta v to sezono stopila v pomlajenih zasedbah, skozi sezono pa okrepila svoje vrste s košarkaricama pod obročem. Milica Paligorić od sredine februarja nastopa v dresu Triglava, Tina Trebec pa je že novembra pri Athletu nadomestila nekdanjo kapetanko Marico Gajić, ki se je preselila v turško ligo.

Celjski klub je na 20 tekmah državnega prvenstva v tej sezoni dosegel 19 zmag. Ednino točko so mu uspele odščipniti ravno Gorenjke. Z zmago v 5. kolu drugega dela (74:71) so prekinile niz 59 zaporednih zmag Celjank, ki se je vlekel še iz leta 2013. To je bila tudi edina zmaga Kranjčank na medsebojnih tekmah te sezone. Blizu uspehu so bile sicer tudi v finalu Pokala članic, ko so v zadnji četrtini zapravile veliko priložnost za svojo drugo lovoriko v klubski zgodovini (69:71).

Košarkarice Athlete Celja se v finalni niz podajajo nekoliko bolj spočite, saj so v polfinalu dokaj gladko odpravile tekmice iz Maribora (109:41, 83:66). Na drugi strani so precej več dela imele Triglavanke, ki so na prvi tekmi pred domačimi navijači doživele neprijetno presenečenje (39:57), nato pa stopile skupaj in si z zmagama proti Grosupeljčankam (70:52, 71:60) priborile pot v veliki finale.

Tam bodo Celjanke iskale pot do 12. naslova prvakinj, medtem ko Triglav tovrstne lovorike še nima. Na roko mu ne gre niti zgodovina, saj je v vseh dosedanjih finalih klonil po treh tekmah, a rezultati na zadnjih treh medsebojnih tekmah, ki so se končale z največ tremi točkami razlike, obetajo enega najbolj tesnih finalnih nizov.

MEDSEBOJNE TEKME V TEJ SEZONI:

ATHLETE CELJE : TRIGLAV 78:44 (1. kolo DP, 17. oktober 2015)
TRIGLAV : ATHLETE CELJE 62:69 (6. kolo DP, 12. december 2015)
ATHLETE CELJE : TRIGLAV 71:69 (finale Pokala članic, 6. marec 2016)
TRIGLAV : ATHLETE CELJE 74:71 (5. kolo 2. dela DP, 19. marec 2016)
ATHLETE CELJE : TRIGLAV 57:55 (10. kolo 2. dela DP, 13. april 2016)

1.SKL (Ž), finale, 1. tekma, 3.5.
Athlete Celje – Triglav (19.00)

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Sklepno dejanje sezone pričakujemo dobro pripravljeni in v dobrem razpoloženju. Kljub temu, da se s samim rezultatom ne obremenjujemo, sem trdno prepričan, da smo tudi z najmlajšo zasedbo, ki je kdajkoli naskakovala državni naslov v ekipnih športih v Sloveniji, sposobni doseči tisto, kar je uspelo številnim prejšnjim generacijam našega kluba. Vesel sem, da ob koncu sezone nimamo težav s poškodbami in boleznimi ter, da imamo na voljo vse razpoložljive igralke, ki izjemno motivirane pričakujejo tekme proti Triglavu, ki v tej sezoni, glede na mladost naše ekipe, zagotovo vidi svojo priložnost, za prvi državni naslov v zgodovini njihovega kluba. Upam, da nas bo celjsko občinstvo, kot vselej doslej, ko je šlo za odločilne tekme našega kluba, podprlo v čim večjem številu.”

Gašper Sluga, trener Triglava:
“Zadnje tri medsebojne tekme so bile zelo izenačene, zato verjamem, da nas čaka zelo zanimiv finalni niz. Za nasprotnice smo neugodni, to je jasno. Na prvi tekmi se bomo skušali prebiti do vodstva v finalu.”