Vodenik preporodil Šenčur – “padel” tudi Tajfun

V Ligi Nova KBM za obstanek je četrto zaporedno zmago dosegel Šenčur GGD, ki je bila doma s 76:68 boljši od Tajfuna. Šenčurjani so očitno zadeli žebljiček na glavico, po menjavi trenerja igrajo precej bolj preprosto in všečno košarko – predvsem pa zmagujejo.

Liga Nova KBM za prvaka, 4. krog, 5.4.
ŠENČUR GGD – Tajfun 76:68 (24:11, 16:20, 18:22, 18:15)
Pavić 19 (10 skokov, 5 podaj), Collins 10 (7 podaj), Varagič (6 skokov) in Martinčič (5 podaj) po 9; Grant 26, Sarajlija 9, Maček, Spicer (7 skokov) in Jereb po 7.

Gregor Vodenik, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Po tej zmagi lahko povemo na glas, da obstanek v ligi ni cilj, ki bi nas pretirano motiviral. Smo na misiji, ki vključuje zmago tudi proti naslednjemu nasprotniku.

Jurica Golemac, trener Tajfuna:

LTH Castings – TERME OLIMIA PODČETRTEK 67:73 (21:18, 22:15, 10:17, 14:23)
Sajevic 15, Grum (8 skokov) in Stopar (5 skokov) po 12; Štruc 21, Strnad 10, Žvan 9.

STATISTIKA

Po šestem zaporednem porazu imajo košarkarji LTH Castings le še teoretične možnosti za obstanek v Ligi Nova KBM. Do konca tekmovanja je namreč še šest kol, za tretjim mestom v skupini pa Škofjeločani zaostajajo šest zmag. Nekoliko več možnosti imajo po današnji zmagi varovanci Andreja Žaklja, ki za tretjim mestom zaostajajo dve zmagi.

Škofjeločanom se je poznala velika želja po zmagi, a na koncu je vendarle odločila kakovost gostov, ki so bili pravi v pravem trenutku. Domači so s trojko Anžeta Cerkovnika povedli, prednost pa držali do konca prve četrtine. V drugi so gosti sicer za kratek čas prišli v vodstvo, a zmago so vendarle morali reševati v zadnjem delu. LTH Castings je v zadnji del vstopil s prednostjo treh točk, dve minuti pred koncem zaostajal s 66:68, a nato sta usodo gostiteljev zapečatila Nejc Strnad in s trojko za izid 66:73 Rene Žvan.

Pri zmagovalcih je bil z 21 točkami najučinkovitejši Jure Štruc, pri domačih jih je Grega Sajovic dosegel 15.

V naslednjem kolu (7. 4.) bo LTH Castings gostoval pri zadnjeuvrščenem Portorožu, Terme Olimia pa doma čaka eden ključnih obračunov za obstanek proti Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Rade Mijanovič, trener LTH Castings:
“Mislim, da smo odigrali dobro tekmo. Obe ekipi sta igrali zelo intenzivno in agresivno. Odločale so so malenkosti. Čestitke gostom za zmago.”

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka:
Po pričakovanjih je za nami težka tekma. Ob tej priložnosti bi čestital košarkarjem LTH Castings za izredno borbeno in angažirano igro. Naša igra v prvem delu ni bila na nivoju, v drugem polčasu pa smo s pametno in agresivnejšo igro prišli do prepotrebne zmage.

SIXT PRIMORSKA – Portorož 93:53 (17:13, 26:14, 20:12, 30:14)
Kosi 16, Zupan 15 (7 skokov), Zadnik in Glas po 11; Škerbec 12, Borse 10, Pišot 7.

Košarkarji Sixt Primorske so prvi v skupini za obstanek, ki so si že zagotovili mesto v Ligi Nova KBM tudi v prihodnji sezoni. Drugič v petih dneh so premagali Portorož, ki zmage ne pozna že 23 tekem oziroma več kot pet mesecev, zato se tako seli v 2. SKL.

Podobno kot v soboto v Portorožu tekma ni imela pravega tekmovalnega naboja, saj je bila razlika v kakovosti več kot očitna. Gostitelji so vprašanje o zmagovalcu rešili v prvih dvajsetih minutah, tako da sta lahko trenerja v nadaljevanju ponudila priložnost vsem razpoložljivim igralcem.

Portorož bo tekmo 5. kola igral že v petek, 7. aprila, doma proti predzadnjemu LTH Castings, Sixt Primorska pa bo 8. aprila gostovala v Šentjurju.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Aleksander Sekulič, trener Sixt Primorske:
Uspelo nam je! Že po prvi polovici Lige Nova KBM za obstanek smo uresničili cilj, postavljen pred začetkom sezone, to je, obstati v prvoligaški druščini. Glede na vse težave, ki smo jih imeli v pripravljalnem obdobju, smo naredili veliko. Naredili smo več, kot se je od ekipe pričakovalo. Lahko mirno rečem, da smo bili presenečenje jesenskega dela lige. Ob tem smo omogočili mladim in neuveljavljenim igralcem, da se razvijejo in postanejo prepoznavni širši košarkarski javnosti. Hkrati smo imeli na nekaj tekmah precej športne smole in določeno mero nespretnosti ter pomanjkanje izkušenj na prvoligaškem parketu, ki so nam odnesle ligo za prvaka za eno samo zmago. Ponosen sem na igralce, ki so uspešno tlakovali pot za lepšo prihodnost kluba.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Sixt Primorska je bila boljša v vseh elementih igre. Tokrat nismo pokazali vsega, kar zmoremo. Nasprotnik je še enkrat dokazal, da je zasluženo na vrhu Lige Nova KBM za obstanek.”