Visoki zmagi obeh finalistov minule sezone, srečanje Kokoškova in Vujačića pripadlo slednjemu

Miami Heat nadaljujejo z nizom slabih rezultatov. Krizo Vročice so tokrat poglobili Washington Wizardsi, ki so v prestolnici Združenih držav slavili zmago s 106:87. Za franšizo iz Floride, ki se ukvarja s številnimi poškodbami, je to šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah.

Na tekmi zaradi poškodb nista zaigrala oba slovenska predstavnika, Goran Dragić in Beno Udrih. Dwyane Wade je bil iz liste igralcev, ki so nastopili na tekmi, umaknjen v zadnjem trenutku, saj se še vedno ubada z bolečinami v ramenu. Sredi druge četrtine je parket zapustil center Hassan Whiteside, dve minuti pred koncem tekme pa še Luol Deng. Miami je tekmo začel z desetimi zdravimi igralci, zaključil pa z osmimi.

Pri Washingtonu, ki je vodil skozi celotno srečanje, največ za 24, sta po 18 točk dosegla John Wall in Bradley Beal, za Miami pa jih je 18 prispeval Chris Bosh. Heat so s porazom padli na sedmo mesto vzhodne konference, trenutno imajo na svojem računu 23 zmag in 20 porazov.

New York Knicksi so v Madison Square Gardenu po podaljšku premagali Utah Jazze, s 118:111. Carmelo Anthony je dosegel 30 točk, zbral pa še devet podaj in sedem skokov. Znova je zaigral Saša Vujačić in v dobrih dveh minutah zbral dva skoka. Kratkohlačnikom je uspelo veliki preobrat, saj so v tretji četrtini zaostajali z 12, pred začetkom zadnje pa z osmimi točkami razlike.

Kristaps Porzingis je bil skoraj junak tekme, saj je z zadetim prostim metom Knicksom prinesel vodstvo z 99:96, dobrih devet sekund pred koncem, nato pa v naslednjem napadu napravil osebno napako nad Gordonom Haywardom, ki je takrat metal za tri točke. Hayward, ki je tekmo zaključil s 27 točkami, je ponujeno priložnost izkoristil in izsili podaljšek. V dodatnih petih minutah igre se je New York oddaljil po zaslugi niza 9:2, nato pa zadržal prednost do konca podaljška.

Zmagi sta zabeležila oba finalista iz minule sezone, aktualni prvaki Golden State Warriorsi, in Cleveland Cavaliersi.

V United Centru, dvorani, domu Chicago Bullsov, moštvu, ki je v sezoni 1995/96 postavilo rekord po številu zmag v rednem delu sezone (72), Bojevniki niso razočarali. Nasprotno, pokazali so, zakaj se že skozi celotno sezono spogledujejo s tem izjemnim dosežkom. Warriorsi so pod vodstvom Stephena Currya, ki je dosegel 25 točk, 11 podaj in sedem skokov, popolnoma nadigrali Bullse, in jih premagali s 125:94. Klay Thompson je dodal 20 točk, Harrison Barnes pa 19. Na drugi strani je bil razigran Derrick Rose z 29 točkami, Jimmy Butler jih je dosegel 23. Povsem je razočaral Pau Gasol z le eno točko, Bullsi pa so zgrešili kar 19 od 20 metov za tri točke, in zabeležili še peto zmago na zadnjih sedmih tekmah.

Po visokem porazu proti Warriorsem, so se odlično pobrali Cleveland Cavaliersi, ki so v Brooklynu proti Netsom zabeležili zmago z 91:78. Igri Cavsov je odlično dirigiral duo LeBron James-Kevin Love. Oba sta dosegla po 17 točk, ob tem pa je Love vknjižil še 18 skokov. Cavaliersi ostajajo na vrhu lestvice vzhodne konference, takoj za njimi pa so Toronto Raptorsi, s 27 zmagami in 15 porazi.