Visok poraz slovenskih mladincev

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska U18 košarkarska reprezentanca je danes odigrala drugo srečanje na evropskem prvenstvu divizije A. Tokrat se je pomerila s Francijo, ki je bila boljša z rezultatom 50:81. Jutri ob 12. uri Slovence čaka še obračun z Rusijo.

EP U18, 2. krog, 17.12.
Slovenija – FRANCIJA 50:81 (10:26, 14:17, 9:18, 17:20)
Slovenija: Ožegovič 5, Kunc 7, Škedelj 8, Šteblaj 2, Šuša 4, Bratec, Kralj 5, Vesel, Janežič 9, Jurček 4, Šiška 3, Mlakar 3.
Francija: Ntilikina 5 (7 podaj), Mokoka 8, Vergiat, Woghiren 3, N’Doye 7, Rambat 4, Fevrier 5, Tchouaffe 12, Vautier, Diawara 13 (6 skokov), Doumbouya 22 (6 skokov), Desseignet 2 (6 skokov).

Slovenska U18 izbrana vrsta tudi na drugi tekmi evropskega prvenstva divizije A ni uspela vknjižiti zmage. Tokrat so se mladi Slovenci pomerili s Francijo, ki je bila boljša z rezultatom 50:81.

Tekmo so s košem Janežiča odprli slovenski košarkarji, nato pa so Francozi odgovorili z učinkovito igro, s katero so iz minute v minuto poviševali svoje vodstvo. Prvo dvomestno prednost so si priigrali v 8. minuti, uvodno četrtino pa dobili s šestnajstimi točkami razlike. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa sta moštvi igrali v podobnem ritmu, pri slovenski reprezentanci pa je bil v tem delu še najbolj razpoložen Matej Janežič, ki je dosegel šest točk in vknjižil še tri skoke. Francozi so do premora še nekoliko povišali svojo prednost in polčas dobili z rezultatom 24:43.

Drugi polčas so s točkama šele po dveh minutah igre odprli Francozi, z zadetim metom pa je nato odgovoril Ožegovič. Sledila je mini serija šestih zaporednih točk francoske reprezentance, razpoložen je bil predvsem Doumbouya, ki je do konca tretje četrtine dosegel že 19 točk. Na njegovih krilih, predvsem pa ob dobrem odstotku meta iz igre, so slovenski tekmeci prednost povišali še za dodatnih devet točk. Tudi v zadnji četrtini se varovancem Tomaža Fartka žal ni uspelo približati Francozom, tako da so slednji vknjižili visoko zmago in drugi par točk na tem prvenstvu. Najboljši strelec pri slovenski reprezentanci je bil Matej Janežič, ki je dosegel 9 točk in imel še 5 skokov, Miha Škedelj jih je dodal 8.

Že jutri čaka mlade Slovence nov obračun, ob 12. uri se bodo pomerili z reprezentanco Rusije.

Tomaž Fartek, selektor slovenske U18 reprezentance: “Pozna tekma s prvega dne je vseeno terjala davek, zato smo imeli težave, ko smo se skušali zoperstaviti fizično zelo superiornim Francozom. Kljub neprijetnemu rezultatu fantom nimam ničesar za očitati, saj so se po najboljših močeh borili od prve do zadnje minute. V drugem polčasu so več priložnosti dobili tudi mlajši košarkarji in pokazali, da se lahko nanje računa tudi na tem turnirju. Poskrbeti moramo, da se bomo v čim krajšem času dobro regenerirali, hkrati pa smo vse misli sedaj že usmerili proti Rusom.”