Visok poraz Slovenije proti eni od treh kitajskih reprezentanc

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska B reprezentanca je v sredo odigrala prvo od treh srečanj proti reprezentanci Kitajske. Slovenci so dobro odprli srečanje, nato pa popustili in izgubili z 62:85. Slovenci se bodo s Kitajci pomerili še v petek in v nedeljo. Pretekli teden je izbrana četa Aleksandra Sekulića trenirala na Rogli.

Prijateljska tekma, 18.7.
KITAJSKA MODRI – Slovenija B 85:62 (21:18, 17:10, 27:12, 20:22)
Strelci za Slovenijo: Močnik in Vašl po 13, Kosi 9, Brodnik (6 skokov) in Radulović po 6, Durnik 5, Vončina 4, Barič, Hodžić in Šantelj po 2, Ferme, Martinčič.

Slovenska B reprezentanca je v sredo odigrala prvo tekmo na turnirju na Kitajskem. Slovenci so se pomerili z reprezentanco Kitajske in visoko izgubili. V petek in nedeljo bosta sledila še dva obračuna s kitajsko reprezentanco v dveh različnih mestih.

Izbrana vrsta Aleksandra Sekulića je prvo tekmo na Kitajskem začela v postavi Brodnik, Močnik, Hodžić, Radulović in Vončina. Slovenci so se dobro držali v prvi četrtini, ki so jo Kitajci dobili s +3. V drugih desetih minut so Kitajci prevzeli pobudo in svojo prednost do konca prvega polčasa zvišali na 10. Slovenski košarkarji so bili nerazpoloženi v napadu, do polčasa so dosegli le 28 točk, od tega jih je Jan Močnik prispeval 10.

Slovenska izbrana vrsta je imela veliko težav v napadu tudi v drugem polčasu. Pet minut do konca tretjega dela je prednost Kitajske prvič narasla na +20 (50:30). Varovanci Aleksandra Sekulića so v osmih minutah tretjega dela dosegli le dve točki. Po koncu tridesetih minut so Kitajci vodili s 65:40. Tudi v zadnji četrtini srečanje slovenski košarkarji niso našli odgovora na igro razigrane Kitajske. Slabih osem minut pred koncem obračuna se je zaostanek prvič na srečanju povečal na -30. B reprezentanca je do konca tekme nekoliko omilila poraz, na koncu so gostitelji zmagali s 85:62.

Najboljša strelca v slovenski četi sta bila Jan Močnik in Miha Vašl s 13 točkami, Jan Kosi jih je dodal 9.

Še tole:

Kitajska zadnje leto in pol premore dve reprezentanci: Kitajska rdeči in Kitajska modri. Obe ekipi sta izmenično nastopali v kvalifikacijah za SP 2019 z željo, da neafirmirani igralci dobijo minutažo. Večina najboljših kitajskih igralcev pa v teh dveh ekipah ne nastopa.  Bodo pa Kitajci atomsko ekipo sestavili drugo leto, ko gostijo SP. Nekaj košarkarjev bo tudi iz rdeče in modre ekipe.