Visok poraz Krke

Dolenjski košarkarji se vračajo iz Beograda s petim porazom v letošnji Ligi ABA, s kar 93:65 jih je premagal FMP Matica Rebca. Stefan Pot je dosegel kar 30 točk (22 v 1. delu) za domačine, v dresu Krke je bil na nivoju le Luka Lapornik.

Kar 88 prostih metov

Tekma je bila dolga, trajala je več kot dve uri, ekipi sta izvajali kar 88 prostih metov. Prav prosti meti so bili ( številu zbranih podaj 13:14) dejansko edini statistični element, v katerem je bila Krka boljša domačinov (proste mete je izvajala s 79,5 odstotno natančnostjo, FMP 70,5%). Domačini so imeli 50% met iz igre.

Obračun je obeležil pa jo je tudi incident: v 1. četrtini sta si v lase skočila Dalibor Đapa in Matic Rebec, prvi je bil izključen.

Serija 15:5

Tekma je bila izenačena le uvodnih sedme minut, ko je bilo 14:12, 18:15. Sledila je domača serija 15:5, ki jo je je s trojko sklenil prav Rebec (10 točkam je dodal skok in šest podaj) za vodstvo po prvi četrtini s 33:20. V nadaljevanju se razmerje moči na parketu ni menjalo.

Oslabljena Krka (Marko Jošilo in Jure Balažić sta na listi poškodovanih) išče izhod iz krize doma – v četrtek gosti v domačem prvenstvu Sixt Primorsko, v Ligi ABA pa v nedeljo Mega Bemax.