Villanova po nori trojki ob zvoku sirene do prvega naslova po letu 1985!

Rubrika: NCAA

V Houstonu se je z neverjetno finalno tekmo zaključila sezona študentske Lige NCAA. Zmago in naslov, prvi po letu 1985, so s seboj domov odnesli Villanova Wildcatsi, ki so po nori trojki Krisa Jenkinsa ob zvoku sirene, premagali North Carolina Tar Heelse, s 77:74.

Jenskins je iz desne strani igrišča vrnil uslugo igralcu North Caroline, Marcusu Paigu, ki je pred tem po izjemno težkem metu za tri, zadel, in poravnal rezultat na 74. Wildcatsi so imeli še dve minuti pred koncem tekme šest točk naskoka, a so se Tar Heelsi vrnili v igro in s trojko Paiga izenačili.

Po minuti odmora je Ryan Arcidiacono najprej žogo prenesel po igrišču, jo spravil v roke Jenkinsa, ta pa je hladnokrvno zadel trojko, kakšna dva koraka izza linije za tri točke.

»Kris mu je pred tem povedal, da bo odprt. Arch mu je žogo odlično podal,« je bil po tekmi navdušen trener Villanove, Jay Wright. »Kris živi za takšne trenutke.«

Zanimivo, Jenkins je bil posvojen s strani družine igralca North Caroline, Natea Britta. Prav Tar Heelsi so pred tekmo veljali za velike favorite. Ta tekma je bila le še en dokaz, da največji ne zmagajo vedno.

»Rekli so, da nam ne bo uspelo! Rekli so, da nam ne bo uspelo,« je od navdušenja kričal Jenkinsa, ki je po tekmi skočil mimo novinarjev, v objem svoje družine.

Uspelo jim je. Villanova Wildcatsi so drugič v zgodovini prvaki Lige NCAA.