ŽU18: Pred 1700 gledalci pošolali Madžarke

Slovenska mladinska reprezentanca je s kar 71:50 premagala Madžarke in prišla do druge zmage na uvodu v EP A divizije, ki ga gosti Slovenija. Pred 1700 gledalci je vnovič do izraza prišla izvrstna agresivna igra Slovenije, ki je drugi polčas dobila s kar 40:18.

EP U18, mladinke, A divizija, 2. krog, 31.7.
SLOVENIJA – Madžarska 71:50 (13:17, 18:15, 20:10, 20:8)
Slovenija: Jakobčič 6, Mičunovič 3, Potočnik 9 (4 skoki), Seničar 4 (7 skokov in 4 podaje), Prezelj 25, Lešek 2, Friškovec 2 (4 skoki), Ocvirk 10 (8 skokov), Krošelj 8.

Jutri se bo Slovenija udarila z Belgijo, za našo reprezentanco bo navijala tudi moška članska reprezentanca.

Vstop prost

Slovenke so si s to zmago dokončno zagotovile vstop v drugi del tekmovanja, v katero napredujejo najboljše tri reprezentance vsake predtekmovalne skupine. Do tam jih loči še zadnja tekma prvega dela, na kateri se bodo za prvo mesto pomerile z Belgijkami. Srečanje se bo v dvorani Golovec začelo ob 18.30. Vstop bo prost. Na tej tekmi bosta slovenska dekleta s tribun vzpodbujali tudi slovenska članska ter kadetska košarkarska reprezentanca ter celotna članska ekipa celjskega rokometnega kluba.

AMP Express

Podobno kot na prvi tekmi prvenstva proti Srbiji so bile slovenske tekmice tiste, ki so bolje začele tekmo. Na drugi strani so se počasi začele prebujati tudi Slovenke. Po zaostanku z 21:16 so začele kazati svojo nepopustljivost in borbenost ter se po petih zaporednih točkah znova razpoložene Annamarie Prezelj (25 točk v 25 minutah) prebile v prvo vodstvo (23:21).

Zmaga kolektiva

Z dobro igro so Slovenke nadaljevale na začetku drugega polčasa. Po zaostanku s 34:31 so napravile delni niz 9:0 (40:34), kar pa ni bilo dovolj za pobeg, saj se je severovzhodnim sosedam uspelo približati na 40:42. A sledile so nove izjemne minute izbrank Damirja Grgića. Kolektivna igra jih je vodila do niza 13:2 in vodstva s 53:44, piko na i pa so z jekleno obrambo postavile v zadnjih petih minutah in pol, ki so jih dobile kar s 16:2.