F 8: Krka izločila Olimpijo, Zlatorog boljši od Grosupljega

Znana sta oba finalista zaključnega turnirja državnega prvenstva za fante do 19 let. To sta Zlatorog Laško in Krka, ki sta na polfinalnih tekmah premagala Grosuplje in Union Olimpijo. Laščani so bili od Grosupeljčanov boljši z 72:55, Novomeščani pa so Ljubljančane premagali s 73:69.

:: POVEZAVA DO SPLETNEGA PRENOSA

Finalni turnir fantje U19, polfinale, 9.4.

Grosuplje – ZLATOROG LAŠKO 55:72 (19:18, 6:14, 24:20, 6:20)
(Čičić 13 (12 skokov), Bajc 10; Barič 26 (5 podaj), Durnik 15 (11 skokov))

Preko spletnega prenosa boste lahko spremljali tudi tekmo za tretje mesto in veliki finale, oba dvoboja pa bosta na sporedu v nedeljo.

Košarkarji Zlatorog Laškega so prvi finalisti državnega prvenstva za fante do 19 let. Laščani so na prvi polfinalni tekmi premagali vrstnike iz Grosupljega, z 72:55. Pri Zlatorogu je bil zelo razpoložen Nejc Barič, dosegel je 26 točk, za Grosuplje pa je Maid Čičić dosegel 13 točk in zbral 11 skokov.

Borbeni Grosupeljčani so tekmo zelo dobro odprli in s skokom v napadu in dodatnimi akcijami narekovali tempo igre. Zlatorog se je prebudil v drugi četrtini in se minuto pred koncem prvega polčasa oddaljil na 32:25. Drugi polčas so Grosupeljčani odprli z desetimi zaporednimi točkami in se vrnili v igro, po osebni napaki Žana Đogića v napadu pa je sledila izključitev trenerja Grosupljega, Tomaža Farteka, Zlatorog se je oddaljil, sredi zadnje četrtine povedel z desetimi točkami razlike (63:53), in tekma je bila odločena, saj so Grosupeljčanom v končnici pošle moči.

Union Olimpija – KRKA 69:73 (20:13, 12:20, 23:19, 14:21)
(Čančar 25 (7 skokov), Stopar 15 (9 skokov); Kužnik 18 (5 skokov), Šiška 13 (5 podaj))