IZJEMNO: Celjanke za regionalno krono proti – Bolgarkam!

Ta vikend je na sporedu zaključni turnir mednarodne Lige WABA, na katerem nastopa tudi ekipa celjskega Athleta. V polfinalni tekmi so aktualne državne prvakinje iz Celja premagale ekipo Montane. Celjanke bodo v nedeljo ob 17.00 igrale v finalu, kjer se jim bodo po robu postavile igralke bolgarske zasedbe Beroe, ki so v polfinalu šokirale domačinke – ugnale so jih s 66:64!

Liga WABA, polfinale, 17.3.
Montana – ATHLETE CELJE 74:85 (12:20, 23:24, 19:23, 20:18)
Dimitrova 25 (7 skokov), Allen 16 (8 skokov), Sharenkapova 9; Prezelj 27 (6 skokov in 6 podaj), Evans 18 (5 skokov), Friškovec 17.

Igralke Athlete Celja so imele skozi celotno srečanje vse niti igre v svojih rokah. Vodile so skozi celoto srečanje in bolgarskim igralkam niso dovolile preobrniti poteka tekme. Pri ekipi iz knežjega mesta je blestela Anamaria Prezelj s 27 točkami, k temu pa je dodala še šest skokov in šest podaj. Pri Bolgarkah je bila najboljša Dimitrova s 25 točkami.

V nedeljo čaka Celjanke še finalni obračun.

Videoposnetek tekme:

Izjava trenerja po tekmi:

Damir Grgič, trener Athlete Celje:
„Naša zmaga je povsem zaslužena! Fenomenalno smo odreagirali in v prvih 15 minutah prvega polčasa povsem razbili tekmeca. Potem smo padli v črno luknjo. Ob koncu 1. polčasa nas je rešil semafor, v drugem delu pa smo spet diktirali tempo!“

Budućnost – BEROE 64:66

18.3.
tekma za 3, mesto (14.30)
tekma za 1. mesto (17.00) (prenos na TV Črna Gora in satelitu RTCG)

Celjanke igrajo v dvorani, kjer so lani košarkarice Slovenije lani postale prvakinje B Divizije. Se razume – reprezentanco je vodil Damir Grgič.