Crvena zvezda je šele po podaljšku prve polfinalne tekme ugnala Cedevito in v seriji povedla 1:0 v zmagah. Quincy Miller je dosegel 24 točk, šele v drugem polčasu se je razigral Maik Zirbes (19 točk). Zvezda je zgrešila kar 13 prostih metov (19/32), Cedevita pa je prepričljivo dobila skok (31:41). Gostje bi bili bližje zmagi, če ne bi izgubili kar 16 žog (domačin le 8). Cedevita je zadela 11 trojk (Pullen 5), Zvezda pa eno več (Miller 5).

Videopovzetek tekme:

Liga ABA, polfinale, 1. tekma, 15.3.
CRVENA ZVEZDA – Cedevita 97:88 (22:14, 15:29, 19:13, 26:26, 15:6)
(Miller 24, Zibers 19, Kinsey 16, Lazić 12; Pullen 24, Bilan 20, White 16, Gordić in Poilepić po 10).

Preobrat Zagrebčanov

Zvezda je boljše začela in povedla že za osem točk (22:14), temu pa je sledil preobrat, Cedeviti pa je pripadel polčas (37:43). V tretji četrtini je Cedevita povedla 46:52. Pri tem izidu je Zirbes naredil osebno napako nad Žorićem, sodniki niso zapiskali, Nemec je zadel za 48:52, za nameček je Žorić dobil še tehnično napako.

Beograjčani so se vrnili v igro

Zvezda je to izkoristila in povedla 54:52, pred zadnjimi desetimi minutami rednega dela pa je bilo 56:56. Domačini so vodili tudi 61:56, s tremi trojkami je sledil preobrat in vodstvo gostov 67:71.

Pullen hotel trojko

V igri koš za koš je imela Cedevita zadnjih 11 sekund rednega dela, a je Jacob Pullen redni del sklenil z nerezonskim metom za tri točke, pričakovati pa je bilo, da bo odigral vsaj „2:2“ z Mirom Bilanom. Zvezda je branila svoj koš, ni naredila osebne napake.

Ameriški napad

Po treh minutah podaljška je Zvezda na krilih ameriškega dvojca Kinsey&Miller povedla 92:86, prednosti pa ni več izpustila iz rok.